Росію проситимуть повернути українських дітей «як захід зміцнення довіри» – Волц

Фото: УНІАН

Радник президента США з національної безпеки Майкл Волц вважає, що США можуть просити Росію звільнити незаконно депортованих українських дітей «в рамках зміцнення довіри».

Про це Волц заявив в інтерв’ю CBS news, повідомляє Українська правда.

Ведуча запитала Волца, чому Держдеп припинив фінансування програми Єльського університету, що допомагає знайти викрадених Росією українських дітей.

Той відповів, що «міністр Рубіо проводить перевірку всіх цих програм» і що він не може говорити саме про цю програму.

«Але можу сказати, що президент Трамп говорив з обома лідерами про обмін полоненими. І росіяни, і українці обмінялися ув’язненими, майже 200, одразу після їхнього заклику. І він також говорив про майбутнє цих дітей. Так що це, безумовно, перш за все, і, свого роду, заходи зі зміцнення довіри», – сказав він.

На уточнююче питання, чи просять США повернути українських дітей «як захід зміцнення довіри», Волц сказав: «Ми говоримо про низку заходів зі зміцнення довіри. Це один з них».

Нагадаємо, масштабні скорочення Ілона Маска у фінансуванні уряду США призупинили роботу команди Єльського університету, яка допомогла врятувати сотні українських дітей, викрадених Росією.

Група законодавців-демократів заявила про підстави вважати, що після припинення фінансування з боку США були втрачені докази викрадення Росією близько 30 тисяч дітей з України.

У відповідь речниця Держдепу заявила, що інформація, зібрана під егідою проєкту Єльського університету про викрадення Росією дітей з окупованих українських територій, не була видалена попри припинення фінансування.

У березні 2023 року Палата досудового провадження II Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт глави Росії Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової, яка є уповноваженою президента РФ з прав дитини і яку також звинувачують у воєнних злочинах, пов’язаних з незаконною депортацією та незаконним переміщенням українських дітей.

У грудні 2024 року, ще під час президентства Джо Байдена, Державний департамент США оголосив про запровадження візових санкцій проти пʼятьох осіб, повʼязаних із примусовою депортацією, переміщенням та ув’язненням українських дітей.

ДІМ РІА у Львові

Новини