Розпочинаємо перевірку ВЛК в Києві – Ляшко

Фото: Цензор

Розпочинаємо перевірку військово-лікарняної комісії у Києві, підписав відповідний наказ про створення робочої групи.

Про це у Фейсбук повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, таке рішення викликано збільшенням кількості скарг, які МОЗ отримує останнім часом.

«Основні з них стосуються дуже базових речей, які при бажанні можна оперативно виправити. Це і недотримання електронної черги, і відсутність базових умов для комфортного проходження ВЛК, і не оптимізовані маршрути. З цих речей і починаємо. Це елементарна повага до людей».

Ляшко нагадав, для того, щоб пришвидшити проходження ВЛК та зробити його більш зручним, минулого року було запроваджено окремий пакет в межах Програми медичних гарантій, який дозволяє військовозобовязаним пройти медичний огляд у цивільному медзакладі з чітко визначеними граничними строками. Проте досі частина ВЛК працює на базі центрів комплектування, а не цивільних медзакладів.

Міністр також зазначив, що поза увагою робочої групи не залишаться і інші речі: корупційна складова, як от вимагання хабарів за врахування усіх наявних хвороб та станів під час медичних оглядів, схеми незаконного переправлення чоловіків призовного віку через державний кордон чи прийняття рішень про надання відстрочки від призову за станом здоров’я, формальний підхід до проходження ВЛК військовозобовʼязаними, недбалість лікарів, проблеми з оскарженням висновків.

«Список можна продовжувати. Питань багато. Не на всі саме МОЗ має безпосередні важелі впливу, але зі свого боку ми будемо всіляко сприяти тому, аби всі без виключень працювали у правовому полі. Для цього співпрацюємо з правоохоронцями. Для цього ведемо діалог з військовими адміністраціями. Ганебні випадки, коли лікарі навмисно зазначають невірний діагноз або вимагають хабарі за вірний, має припинитися. Кожна маніпуляція має отримати належну оцінку правоохоронних органів. І ми над цим спільно працюємо.

Прошу всіх також зі свого боку бути активними та повідомляти про порушення, з якими ви стикаєтеся. Це допоможе нам краще розуміти, які та де є проблеми, а отже відповідно, реагувати.

Що стосується ВЛК у цивільних медзакладах, то звертатися можна за телефоном: 0 800 60 20 19».

оренда квартири Львів

Новини