Розвідка Британії розповіла про затримання генерала РФ, який критикував керівництво

Фото: Радіо Свобода

Розвідувальне співтовариство Міністерства оборони Великої Британії в останньому зведенні 2 червня проаналізувала інформацію про затримання російського генерал-майора Івана Попова за звинуваченнями у шахрайстві та корупції.

Про це, як пише «Європейська правда», йдеться у зведенні, опублікованому 2 червня.

Попов раніше був командувачем 58-ї російської загальновійськової армії, його звільнили в липні 2023 року після критики «щодо компетентності рішень російського оборонного керівництва, пов’язаних з веденням війни».

«Згодом Попов публічно розкритикував рішення про його відсторонення, назвавши його «ударом з тилу, підступним і підлим обезголовленням армії в найскладніший і найнапруженіший момент», – нагадує британська розвідка.

Як вважають автори зведення, у системі армії Росії, «де корупція сама по собі є укоріненою», покарання за неї «частіше є політичним інструментом, ніж спробою забезпечити належне врядування».

«Цілком ймовірно, що арешт Попова є демонстративним покаранням за його ймовірну нелояльність до начальства», – констатує розвідка Британії.

Там додають, що Попов як командувач у російській армії, «як правило, вважався дуже компетентним і, за словами російських військових коментаторів, користувався популярністю серед російських солдатів».

«Його арешт, ймовірно, ще більше занепокоїть російських військовослужбовців і зміцнить переконання його колег на вищих командних посадах у тому, що лояльність і підпорядкування режиму і своєму начальству цінується вище, ніж компетентність і харизма», – підсумовується у зведенні.

Раніше цього тижня розвідка Великої Британії присвятила свій огляд нещодавно виданому в Росії журналу «Політрук», який покликаний допомогти з вихованням російських солдатів.

оренда квартири Львів

Новини