Розвідка Британії: Знищення А-50 змусить РФ обмежити зону діяльності літаків

Фото: Слово і Діло

Британська розвідка назвала «значущою подією» знищення російського літака далекого радіолокаційного виявлення А-50 та вважає, що це змусить російське командування обмежити зону діяльності військових літаків.

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міністерства оборони Британії про російсько-українську війну за 17 січня, передає «Європейська правда».

«Можливе успішне враження А-50 Україною – це значуща подія. Ймовірно, тепер Росії доведеться подумати над обмеженням зони діяльності її літаків. А-50 дуже важливий для того, щоб Росія підтримувала обізнаність про ситуацію у повітрі над зоною ведення бойових дій».

Розвідка нагадує, що 14 січня російський літак далекого виявлення та контролю А-50 «майже точно» вибухнув та впав у західній акваторії Азовського моря, а пошкодженому Іл-22М, як свідчать повідомлення, вдалося сісти на одному з російських аеропортів.

У Росії, пише розвідка, всього вісім А-50, і це, ймовірно, дозволить закрити оперативні потреби на найближчий час. Водночас у довгостроковій перспективі втрата літака може мати вплив, тому що зменшення кількості таких апаратів означає більше навантаження на ті, які залишаються, та їхні екіпажі.

Нагадаємо, головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний оголосив, що ураження двох літаків стало результатом операції Повітряних сил України.

Речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат пояснив, що втрата одного літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 не може кардинально вплинути на розклад сил із застосуванням авіації на фронті, однак безперечно є серйозною втратою та ймовірно змусить Росію поводитися в небі обережніше.

У попередньому огляді розвідка Британії розповідала, що успіхи РФ в Авдіївці обмежені, а ціна за них – значна.

оренда квартири Львів

Новини