Розвідка Естонії: ЗСУ мають успіх на Куп’янському напрямку

Фото: ЗСУ

Тактика дій збройних сил РФ на території України за останній тиждень не змінюється. Інтенсивність атак у середньому становить близько 185 ударів на добу. Основним напрямом, як і раніше, залишається Покровсько-Курахівський напрям, де зс РФ піхотними наступами повільно просуваються вперед.

Про це йдеться в огляді естонської розвідки, повідомляє ERR.

За даними з відкритих геолокаційних джерел, російські сили контролюють населений пункт Шевченка, який розташований за 4 км на південний захід від Покровська. Це впливає на шляхи постачання, що з’єднують Покровськ із Запоріжжям.

Підрозділи Збройних сил України (ЗСУ) виявили мужність, захищаючи невеликі населені пункти вздовж річки Сухі Яли на південь від Курахового. Протягом усього тижня вони стримували атаки з боку Росії, яка намагалася оточити цей район із півночі та півдня. Про масштаби м’ясних штурмів Росії свідчать дані з відкритих джерел: лише на Покровському напрямі за два тижні загинуло близько 3000 солдатів. За оцінками, ці цифри продовжують зростати з наближенням до Покровська.

За даними інтернет-видання Kyiv Independent, за листопад ЗС РФ зазнали безпрецедентних втрат – 46 000 осіб. Також було знищено 307 російських танків, 899 бойових машин та 884 різні артилерійські системи. Загальна вартість знищеної техніки оцінюється приблизно 3 мільярди доларів. Тим примітнішим є той факт, що українська оборона загалом витримала цей тиск. Несприятливі погодні умови певною мірою грають українським силам на руку. Використання противником авіації та важкої техніки утруднено, що у свою чергу ускладнює задіяння усього бойового потенціалу одночасно.

Зведення Сил оборони: минулого тижня зс РФ завдавали по Україні близько 200 ударів на день

Незважаючи на те, що РФ просувається на Покровському напрямку, їм не вдалося досягти бажаного прориву на оперативному рівні. У зв’язку з цим Росія збільшує тиск на українські війська, які розташовані в Курській області. Наприкінці року центром бойових дій може стати цей регіон.

В інших напрямках фронту українська оборона зазнає значно меншого тиску. ВСУ також має успіх на Куп’янському напрямку, де було знищено два плацдарми, що виникли під час форсування річки Оскол. Україна продовжує завдавати систематичних ударів по російській військовій інфраструктурі у глибині країни. Вона використовує зброю, отриману від союзників, та власні розроблені системи.

Значно ускладнює становище Росії ситуація у Сирії та можливе перенесення конфлікту на Північний Кавказ. Не секрет, що Росія згортає свої військові бази у Сирії. За даними розвідувального центру Сил оборони, російський контингент складається із двох основних частин. По-перше, з двох підрозділів військової поліції (близько 1200 осіб) та контингенту ЗС РФ у Сирії, який охороняє військові бази у Тартусі та Хмеймімі. На цих базах загалом до 7500 осіб. З 8 грудня Росія почала перекидання своїх суден на рейд у порт Тартус. З авіабази Хмеймім відправлено безліч транспортних рейсів до Росії.

За відкритими даними, Росія запросила допомогу Туреччини щодо евакуаційних дій. Крім того, вона відправила свої судна з кількох військово-морських флотів для проведення додаткових евакуаційних операцій. Дії Росії частково нагадують її дії у 2015 році, лише у зворотному напрямку. Ймовірно, Росія спробує знову забезпечити свою присутність у Сирії у довгостроковій перспективі. Однак успіх цих зусиль, ймовірно, залежить від переговорів із сирійськими силами, які контролюють ситуацію.

оренда квартири Львів

Новини