Розвідка НАТО ставить під сумнів масштабний наступ РФ найближчим часом

Фото: BBC

Розвідка НАТО ставить під сумнів можливість російських військ здійснити масштабний наступ на Україну найближчим часом.

Про це заявив посадовець Альянсу журналістам на умовах анонімності, повідомляє «Європейська правда».

За оцінками НАТО, наступальні дії Росії за останні кілька тижнів здебільшого мали тактичний характер. Російські сили продовжують зберігати «значну кількісну перевагу» над Україною в боєприпасах, живій силі та техніці.

«Але наразі росіянам все ще не вистачає боєприпасів і маневрених підрозділів, необхідних для успішного великого наступу», – додав співрозмовник журналістів.

Він уточнив, що на полі бою в Україні воюють «недоукомплектовані, недосвідчені підрозділи» російських сил, яким наказують «досягати нереальних цілей, виконувати політичні вказівки».

«Тому сумнівно, що російські війська зможуть досягти значного успіху в наступі цієї весни, і вони, швидше за все, не зможуть провести жодної значної наступальної операції без чергової широкомасштабної мобілізації», – підсумував посадовець НАТО.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи загрозу нового російського наступу, стверджує, що Росія постійно нарощує військову потужність, і тому для членів Альянсу важливо перейти до довгострокових зобов’язань підтримки України.

У лютому глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що після президентських «виборів» у березні Росія може почати ще один великий наступ в Україні.

Тоді ж аналітики Північноатлантичного альянсу говорили, що вважають нереальним перехід російської армії до наступу в Україні.

оренда квартири Львів

Новини