Розвідка США: Путін вважає, що РФ зірвала спроби України відвоювати значні території

Фото: росЗМІ

Президент Росії Владімір Путін майже точно не хоче прямої конфронтації з НАТО і обмежиться асиметричними заходами.

Про це йдеться в оприлюдненій доповіді розвідувальної спільноти США, повідомляє «Європейська правда».

Розвідка констатує, що розв’язана проти України війна обернулася для Росії великими проблемами, але вона досі залишається стійким і спроможним суперником, намагається пом’якшити наслідки санкцій для своєї економіки та посилює зв’язки з ключовими противниками США і Заходу загалом – Китаєм, Іраном і КНДР, що є великим викликом для Заходу.

За висновками розвідувальної спільноти, Москва майже точно не хоче прямого військового зіткнення з НАТО і обмежиться «асиметричною діяльністю», яка за її розрахунками, не переступатиме цю межу.

«Президент Владімір Путін ймовірно вважає, що Росія зірвала спроби України відвоювати значні території, що його розрахунок для перемоги цій у війні працює і західна, зокрема американська допомога для України є обмеженою, особливо на тлі війни між Ізраїлем і ХАМАС», – йдеться у документі.

Розвідка констатує, що тісна економічна співпраця з Пекіном забезпечує Росії великий ринок для збуту енергетичних та інших ресурсів, більший захист від майбутніх санкцій і сильного партнера для протистояння США.

Росії вдалося переорієнтувати більшу частку морського експорту нафти, і з великою ймовірністю велика її частина продається за цінами вищими, аніж «стеля цін, встановлена G7, завдяки співпраці з незахідними партнерами і тому, що ціни минулого року зросли.

Розвідка вважає, що Москва продовжить застосовувати «усі доступні ресурси державної» влади для просування своїх інтересів і спроб підірвати вплив США і союзників, хоча відрізаність від західних ринків і технологій та втеча «людського капіталу» буде для неї викликом.

«Це може варіюватися від використання енергії для примусу до співпраці та послаблення єдності Заходу щодо України до залякування у військово-безпековій сфері, зловмисного впливу, кібероперацій, шпигунства та різних хитрощів», – зазначає розвідувальна спільнота США.

Розвідка Литви раніше озвучила оцінки, що Росія може воювати в Україні щонайменше два роки.

оренда квартири Львів

Новини