Салліван і голова МЗС Китаю домовились підтримувати контакти між Байденом та Сі

Фото: CNN

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван і член Політбюро Компартії Китаю міністр закордонних справ Ван Ї 26-27 січня провели зустріч у Бангкоку.

Про її підсумки сповістили в Білому домі, пише «Європейська правда».

Зустріч Саллівана і Вана стала продовженням переговорів лідерів двох країн у Сан-Франциско в листопаді минулого року.

Вони відзначили важливість підтримки каналів зв’язку між США й Китаєм, зокрема на рівні військових, та обговорили питання двосторонньої співпраці у сфері штучного інтелекту й боротьби з наркотиками.

«Обидві сторони провели відверті, змістовні та конструктивні дискусії з глобальних і регіональних питань, зокрема тих, що стосуються війни Росії проти України, Близького Сходу, КНДР, Південно-Китайського моря та М’янми», – йдеться в повідомленні.

Окрему увагу приділили напруженості довкола Тайваню, в контексті чого Салліван «підкреслив важливість підтримки миру та стабільності в Тайванській протоці».

«Обидві сторони зобов’язалися підтримувати цей стратегічний канал зв’язку та продовжувати додаткову дипломатію високого рівня та консультації в ключових сферах між США та КНР, включно шляхом телефонної розмови між президентом Байденом і президентом Сі», – повідомили в Білому домі.

Між США й Китаєм в останні роки виникли непрості відносини через загострення геополітичних суперечностей у Південно-Східній Азії, зокрема питання Тайваню, економічну конкуренцію, а також повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

оренда квартири Львів

Новини