Самбірщина, Золочівщина і Яворівщина позбулися радянських памʼятників

Фото: ЛОР

Самбірщина – третій район, який остаточно позбувся памʼятників тоталітарного режиму. Також очистилися Золочівщина і Яворівщина.

Про це за результатами засідання обласної робочої групи з питань декомунізації повідомив депутат Львівської обласної ради, голова міжфракційної депутатської групи «Декомунізація та деколонізація Львівщини» Захар Миляник – інформує пресслужба Львівської облради.

«Ми вчергове зустрілися з представниками громад, де досі є об’єкти, пов’язані з радянським режимом. Таких памʼятників на Львівщині залишається ще 28. Останнім обʼєктом на Самбірщині, де загалом їх налічувалось 41, став обеліск в Новому Місті. Також сьогодні позбулася таблиці більшовикам на Саксаганського Львівська громада.

На жаль, черговий раз проігнорували розмову представники Лопатинської громади, де наразі є 13 комуністичних об’єктів. Найближчим часом маємо знову навідатися у Червоноградський район, будемо шукати варіанти вирішення проблеми. Ми маємо закінчити цей процес до кінця року і показати приклад всім областям України», – підкреслив Захар Миляник.

Участь у засіданні взяв також депутат обласної ради Святослав Стефанків.

Демонтаж пам’ятників-символів радянського режиму відбувається на підставі рішення Львівської обласної ради від 20 вересня 2022 року про завершення декомунізації та деколонізації на території Львівської області та розпорядження начальника Львівської ОВА. Документи рекомендують територіальним громадам демонтувати усі пам’ятники, пам’ятні знаки, меморіали, які символізують тоталітарний окупаційний режим.

оренда квартири Львів

Новини