Сейм Польщі схвалив резолюцію про санкції на агропродукцію з РФ і Білорусі

Фото: Польське радіо

Сейм Польщі прийняв резолюцію про введення санкцій у зв’язку з імпортом російських і білоруських продовольства і сільськогосподарської продукції до Європейського Союзу.

Про це повідомляє Польське радіо.

Нижча палата парламенту Польщі закликає Єврокомісію запровадити санкції на імпорт російського та білоруського продовольства та сільськогосподарської продукції до Євросоюзу. У резолюції польський Сейм вказує на те, що імпорт сільськогосподарської продукції з Росії та Білорусі продовжує приносити величезні доходи виробникам, торговцям і бюджетам цих країн.

«За» проголосував 441 депутат, ще двоє утрималися від голосування. Проект постанови підготувала Президія Сейму.

Презентуючи позицію «Громадянської коаліції», депутатка Марта Вцісло зазначила, що Польща повинна переконувати всю європейську спільноту протистояти режимам і бути солідарною з Україною, однак, не за рахунок аграріїв.

«Резолюція відповідає потребам польських та європейських фермерів, є голосом польського парламенту, а водночас посилює позицію польського уряду у переговорах з Європейським Союзом. Документ закликає Євросоюз повернутися до правил, які діяли в торгівлі з Україною та іншими країнами з-поза Спільноти до початку (повномасштабної, – ред.) війни, що відповідає основним вимогам польських фермерів», – повідомила політикиня.

Вітольд Туманович із «Конфедерації», зі свого боку, заявив про підтримку резолюції, але, на його думку, конкретних дій має вжити уряд.

«Це наш моральний обов’язок – припинити торгівлю, яка може прямо чи опосередковано сприяти зміцненню спроможності росії та Білорусі, яка її підтримує, продовжувати війну з Україною. Тим більше, що російський імпорт може містити зерно, вкрадене з окупованих територій України», – наголошується в документі.

оренда квартири Львів

Новини