Секрет ЗСУ в тому, що в нас є більша мотивація – кіборг Олександр Терещенко


Рахувати дні війни від 24 лютого є неправильним, адже Україна веде війну 8-ий рік. Про це в ефірі  «Першого Західного» наголосив ветеран російсько-української війни Олександр Терещенко.

«Хоча ці 21 день кардинально відрізняються від тої війни, що була до того. Ця фаза окопної війни на великій Україні не дуже сприймалась: вона ніби десь є і йде повільно. А ці 21 день – це інше в плані воєнному і в плані ментальному. За цей 21 день у нас відпрацювався дух переможця. Ми ще не перемогли фізично, але ми зрозуміли, що ми можемо. Бо завдяки цьому комплексу слабкості перед російською професійною армією, ми програвали завчасно. А зараз побачили, що можемо їх клепати – це найважливіше», – зауважує воїн.

Миколаївського кіборга Олександра Терещенка початок нового вторгнення РФ застав у Харкові, куди він приїхав на заміну протезів.Там в лікарні і почув звуки перших ракет. Далі він виїхав до Львова, але каже, що атмосфера Харкова його вразила, бо не сподівався, що Харків буде так захищатись.

«Рівень патріотизму там зараз просто зашкалює. Я за цей тиждень спілкувався з хлопцями, які пішли в тероборону, які воюють. То такої впевненості, що вони переможуть, я не бачив і не чув раніше. Я був вражений цивільними людьми, волонтерами, які під обстрілами плетуть сітки, не виїжджають звідти. За цей тиждень я отримав такий заряд, що до цього часу щасливий, що побував у Харкові і відчув оцей дух незламності», – розповідає кіборг.

Ще його вразили військові перемоги нашої армії. На його думку, це можна пояснити кількома причинами. Одна з них – досвід. В радянській армії більшість офіцерського складу і сержанти були українцями. Інший секрет в тому, що в українських солдат більше внутрішньої мотивації, ніж в загарбників.

«І ця тактика росіян знищувати цивільне населення, грає проти них. Тому, що в людей така злість виникає, що ті вже навіть, хто не хотів воювати, беруть до рук зброю», – говорить кіборг.

Вдалими він також називає кадрові перестановки в генштабі ООС. «Керівники – не просто військові, вони ще й патріоти. Крім того, з бойовим досвідом. Напевно, це якийсь вдалий менеджерський хід. І це було неочікувано, в тому числі і для росіян», – говорить Олександр Терещенко.

За його словами, від хлопців, що воюють, він чує про повагу до командирів.

«В нас настільки добре оборона йде, що навіть, якщо десь ми втратили населений пункт, я розумію, що це тактичний хід, на який треба було йти. Але в мене є така довіра, що там робиться все, що можна зробити», – говорить захисник Донецького аеропорту.


оренда квартири Львів

Новини