Секретар РНБО – про Саміт миру: Сподіваємося, що жорстка позиція країн змусить РФ відступити

Фото: CNN Türk

Серед очікувань від результатів Глобального саміту миру, який відбудеться в Швейцарії у червні, є зайняття країнами-учасницями жорсткої позиції по відношенню до Росії, що мало б змусити її відступити.

Про це секретар РНБО Олександр Литвиненко сказав у інтерв’ю CNN Türk за результатами свого візиту в Туреччину, повідомляє Укрінформ.

«Вірю, що закінчення війни буде вирішено шляхом переговорів, і важливий крок у цьому питанні буде зроблено в Швейцарії 15 червня, де відбудеться Глобальний саміт миру… Ми сподіваємося, що більшість країн світу продемонструє жорстку позицію щодо Росії та протилежну їй позицію, й цей процес змусить Росію відступити і повернутися на бік правди і права, а переговори, в яких Росія братиме участь, передбачені в майбутньому», – сказав Литвиненко.

Секретар РНБО висловив очікування на «конкретні кроки» за результатами саміту в Швейцарії, зокрема у сфері продовольчої безпеки.

«Путін хоче капітуляції України. Україна не здасться. Ми хочемо справедливості, ми хочемо міцного миру. Ми хочемо миру, який триватиме роками і дозволить Україні знову розвиватися», – наголосив Литвиненко.

За його словами, відновлення територіальної цілісності означає в тому числі деокупацію Росією Криму.

«Крим має критичне значення для росіян. Для них це слугує мостом до Балкан, Північної Африки та Близького Сходу, а Росія також використовує його як склад зброї проти світу… Тому повернення Криму до складу України та його звільнення від окупації зробить дуже важливий внесок не лише в безпеку України, а і в безпеку світу», – переконаний Литвиненко.

Він подякував Туреччині та іншим країнам за підтримку в боротьбі України проти російського агресора.

Нагадаємо, апарат РНБО України та Генеральний секретаріат Ради національної безпеки Туреччини домовилися про поглиблення двосторонньої взаємодії.

оренда квартири Львів

Новини