Сенат США нині розгляне «чистий» законопроєкт про допомогу Україні, без міграційної реформи – Маркарова

Фото: Радіо Свобода

Сенат США у четвер повторно розгляне законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню, але без міграційної реформи.

Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова.

За її словами, великий пакет (Україна/Ізраїль/Тайвань/Міграційна реформа) очікувано не підтримано (49 – за, 50 – проти) через відсутність голосів за угоду з міграційної реформи, над якою перемовники працювали останні місяці.

Саме тому ще до голосування за Великий пакет комітет з асигнування опублікував текст документа «на заміну», який передбачає виключно міжнародну допомогу Україні (60,06 мільярдів доларів США) Ізраїлю та Тайваню.

Зазначається, що Сенат у середу підтримав процедурне рішення за перегляд рішення по голосуванню (аналог нашого «повернення на голосування) (за – 58, проти – 41), яке потрібне для винесення на голосування питання щодо припинення дебатів і розгляд по суті «чистого» законопроєкту про міжнародну допомогу США без міграційної реформи. Для його затвердження потрібно буде 60 голосів.

«Вечірнє засідання закрито, лідер більшості Шуммер повідомив, що має намір винести на голосування питання щодо припинення дебатів щодо законопроекту про міжнародну допомогу США, який включає Україну, Ізраїль та держави Індо-тихоокеанського регіону о 12 годині дня за Вашингтоном 8 лютого».

Як пише The New York Times, у середу Сенат «застряг» у голосуванні щодо законопроєкту про надання десятків мільярдів доларів Україні та Ізраїлю після того, як республіканці заблокували компромісний варіант, який передбачав надання допомоги у поєднанні із «суворими заходами з охорони кордонів», і оголосили перерву, так і не просунувшись у розгляді пакету витрат на національну безпеку, повідомляє Українська правда.

Демократ Чак Шумер сподівався на швидке голосування в середу за те, що він назвав своїм «планом Б» для відновлення пакету допомоги після провалу угоди щодо кордону.

Але до вечора середи робота зайшла в глухий кут, оскільки республіканці в Сенаті не поспішали з голосуванням.

«Цей план, розроблений протягом чотирьох місяців кропітких двопартійних переговорів, втратив підтримку республіканців після того, як Трамп рішуче виступив проти нього.

Він провалився при голосуванні 50 на 49, не дотягнувши до 60 голосів, необхідних для просування, оскільки всі республіканці, окрім чотирьох, проголосували за його відхилення».

Після 19:00 Шумер заявив, що Сенат йде на перерву, аби «дати нашим колегам-республіканцям ніч, щоб розібратися в собі».

Члени обох партій, які відстоювали цей пакет, попередили, що доля Східної Європи висітиме на волосині, а також репутація Америки на світовій арені, якщо Конгрес не зможе просунутися вперед.

Раніше, у Сенаті США не набралось достатньо голосів для процедурного голосування за законопроєкт із посиленням міграційної політики, який передбачав додаткові кошти для України, Ізраїлю й Тайваню.

оренда квартири Львів

Новини