Серед тих, хто незаконно вивозив скіфське золото з України, є представник УПЦ МП – БЕБ

Фото: БЕБ

Міжнародну спецоперацію, за результатами якої у Мадриді було вилучено скіфське золото, а також затримано учасників транснаціонального злочинного угруповання, провели детективи Бюро економічної безпеки спільно з співробітниками Служби безпеки України та поліцією Іспанії.

Про це повідомляє пресслужба БЕБ.

Правоохоронці встановили, що затримані у період 2014-2020 років, приховавши від митного контролю, незаконно вивезли з України значну кількість предметів «Скіфського Золота».

У них було вилучено різноманітні золоті предмети: медальйон, золоті сережки, кулон, чокери, пектораль тощо. Орієнтовна ринкова вартість виробів становить понад 60 млн євро.

Ці об’єкти належать до культурно-матеріальних цінностей періоду існування держави «Мала Скіфія», яка знаходилась в межах сучасної території України, та, відповідно до міжнародно визнаних кордонів, є власністю України.

Було проведено комплекс слідчих заходів стосовно учасників міжнародного злочинного угруповання. Наразі правоохоронці задокументували дії фігурантів справи: священнослужителів УПЦ МП, оцінювачів, нотаріусів та посередників причетних до злочину.

На даний час накладено арешт на вилучене майно. За результатами висновків спеціалістів Національного музею історії України вивезене майно є культурною спадщиною України. Вирішується питання щодо їх повернення в Україну.

Встановлюється місцеперебування іншої частини культурних цінностей, а також осіб, які причетні до вчинення злочину.

оренда квартири Львів

Новини