Сезон кишкових інфекцій у розпалі. Медикиня розповіла «Першому Західному», як вберегтися

Фото: ashasexualhealth.org

В Україні почалося сезонне зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції. Як повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я, із початком повномасштабної війни ризики виникнення таких хвороб значно зросли через обмежений в певних районах доступ до води, продуктів та засобів гігієни.

Про те, як вберегтись від кишкових інфекцій, в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповіла лікарка-педіатр Аліна Слюсарчук.

«Гостра кишкова інфекція(ГКІ) – це захворювання, яке проявляється симптомами вираженої інтоксикації. Це є блювання, діарея, млявість, підвищена температура, слабкість. Воно загострюється в теплі періоди, бо всі виходять на водойми, не використовують правильно їжу: беруть в дорогу йогурти, не миють руки, діти відвідують майданчики. Оскільки в ГКІ – контактний шлях передачі, відповідно, інфікування настає дуже швидко: від 6 до 48 годин», – говорить лікарка.

Вона наголошує, що захворювання ще називають «хворобою немитих рук», тому, щоб його не підхопити, треба постійно мити руки.

Зараження може відбутись і через заражені продукти, і страви з них, через погано помиті та приготовані без термічної обробки овочі та фрукти, забруднені мікроорганізмами.

«Я вважаю, що овочі і фрукти треба купувати в сезон. Це – найкраще і, швидше за все, це вбереже вас від не тільки від отруєння якимись бактеріями, але й від шкідливих речовин, якими обробляють фрукти.

Хотіла б зауважити і щодо зіпсутих продуктів. Багато хто відрізає зіпсуту частину і з’їдає іншу. Це є дуже небезпечно, бо весь фрукт може вже бути зараженим», – наголошує Аліна Слюсарчук

Ще одним джерелом передачі ГКІ є відкриті водойми. Підхопити гостру кишкову інфекцію, за словами медикині, можна, як в озерах, так і в басейнах.

«Температурний режим, який підвищується влітку, активно сприяє розмноженню бактерій в цих середовищах. Відповідно, люди дуже швидко заражаються», – пояснює медикиня.

Скриншот з відео «Першого Західного»

З її слів, кількість випадків захворювання на гостру кишкову інфекцію вже зростає, в інфекційних відділеннях побільшало пацієнтів, особливо найменших.

«Якщо мама бачить, що дитина має температуру до 38 градусів, дитина є активною, бігає, але поносить і блює кілька разів, тобто, стан є непорушений і вона може самостійно його поновлювати,  то мама може самостійно стабілізувати стан дитини. Наприклад, даючи препарати, які відновлюють електролітний баланс.  Але, якщо мама робить заходи і бачить, що стан дитини погіршується, є такі «червоні прапорці», які свідчать, що треба негайно до лікаря», – пояснює медикиня.

Зокрема, такими сигналами є:

  • вік дитини до 3 років
  • блювота до 10 разів на добу
  • пронос, який може містити домішки слизу, крові, зелені
  • болі в животі
  • відмова від їжі
  • відсутність сечі

В таких випадках батьки повинні негайно звернутись до лікаря. Після огляду, аналізів він зможе визначити тип захворювання і скласти шлях лікування.

В дорослих з ГКІ – такі ж симптоми, як і в дітей.

«Коли є понос, блювота, висока гарячка, млявість – це є прямі покази для госпіталізації. Ви не наводнитесь рідиною, потрібно просто крапати», – говорить Аліна Слюсарчук.

оренда квартири Львів

Новини