Ще до кінця осені Україна може отримати літаки F16, – Петро Черник

Фото:meta-defense

Американські літаки все ближче. Військовий експерт Петро Черник прогнозує, що зиму Повітряні Сили України зустрінуть поповненням авіапарку.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Я впевнений, що 100 мільйонів доларів, які Конгрес виділив на підготовку українських пілотів, будуть цільово використані. На мій погляд, глибока осінь, початок зими – у нас з’являться серйозні авіаційні комплекси:  такі, як F15, F16.  F35 – не вірю. Хоча і шведські Gripen  фірми Saab також можуть бути для нас доступні. Французькі Dassault Rafale чи навіть південнокорейські КАІ KF-21, які тільки стали до виробництва», – впевнений експерт.

 Свій оптимізм він пов’язує зі стартом ленд-лізу. Він наголошує, що 44 млрд доларів, передбачених цим пакетом допомоги, дадуть не нам. Передовсім, ці гроші підуть на посилення всієї безпеки, у першу чергу НАТО. Але найголовніше, що дає ленд-ліз, на думку Черника, це можливість перезакуповувати зброю.

«Кожен зброярський контракт – унікальний по-своєму. Двох однакових оборудок в історії продажу зброї дуже важко знайти. Тому, що є безліч параметрів виробника, покупця,  і умов, як це все обслуговується. Бо мало техніку купити, треба знати як її обслуговувати. F16 вилетів, відпрацював, сідає: двигун, всі навігаційні системи треба обслужити», – говорить Петро Черник.

Аналітик вірить, що угода про літаки для України вже укладена, просто нам усіх домовленостей не розкривають.

«Нам у відкритій частині показують тільки 30-40% від того, що насправді надходить до нас. 60% – це багато. Як людина, яка кохається у воєнній техніці, скажу, що  у цьому напрямку все йде правильно і з великим оптимізмом», – говорить експерт.

оренда квартири Львів

Новини