Щоб підірвати ГЕС, потрібно було сотні кілограм вибухівки – Ігор Сирота
- Понеділок, 12 червня 2023
Каховську ГЕС не могла знищити ракета. Бетонна конструкція гідроелектростанції побудована так, щоб витримати ядерний удар. Тому причиною руйнування ГЕС міг стати тільки вибух.
Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів генеральний директор ПрАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота.
За його словами, про те, що росіяни готувались підірвати ГЕС, на станції ще знали у вересні. Уже тоді вони завозили вибухівку і відвантажували в нижні яруси станції.
«Щоб зруйнувати станцію такого рівня треба було мати фахівців-проєктантів зі своєї сторони, які показували де можна закласти, щоб зробити вибух. Він стався на глибині 10 метрів, тому і вибуху не було видно. Це все було розраховано. Тому всі інсинуації про те, що там був підмив, несерйозні. Є проектні розрахунки. Вона витримує ядерний удар. Щоб підірвати її зовні і досягнути того рівня руйнувань, потрібно як мінімум три авіаційні бомби по 500 кг кожна і які треба скинути в одне і те саме місце», – пояснює експерт.
Також він відкидає версію про те, що це могли зробити українські водолази. Щоб підірвати станцію, потрібно було завести сотні кілограм вибухівки, що було б нереально для української сторони в окупації.
За його словами, в «Укргідроенерго» вже є попереднє рішення, що робити. В проектному інституті замовили проект, який буде розроблений впродовж місяця.
«Нам потрібно зробити дві перемички. Нам потрібно років на 6 їх будувати. Тому що потім доведеться демонтувати станцію, потім будувати. Але передовсім ми будемо будувати перемичку з верхнього водосховища, щоб дати можливість накопичувати воду в Каховському водосховищі. А це довгий період часу. Якщо буде хороший паводок, як цього року, то ми зможемо наповнити водосховище на 60-70% не більше. Це потрібно 1,5-2 роки, щоб вийти на відмітки, які були до підриву станції», – сказав Ігор Сирота.
В «Укргідроенерго» поки не можуть оцінити рівень збитків. Найкраще, на думку Сироти, щоб відбулась деокупація і працівники змогли добратись до гідроелектростанції і краще побачити масштаби руйнувань. Однак, вже зараз їхні працівники почнуть збирати і документувати втрати, щоб сформувати позов до Європейського суду з прав людини.
Новини
- Сьогодні
- 21 Листопада
- Більше новин