Про безпеку та майнові питання говорили під час засідання XXII сесії Львівської обласної ради

Фото: ЛОР

В сесійний вівторок депутати Львівської обласної ради продовжили засідання ХХІІ чергової  сесії. У порядку денному – довгий перелік майнових та екологічних питань, внесення змін до складу депутатських комісій. А також вчергове – звіт щодо виконання програми «Безпечна Львівщина». Його тепер слухатимуть кожного засідання.

Про це йшлося в «ОЧІ» на «Першому Західному».

Розпочали роботу з урочистих формальностей. У сесійній залі склали присягу двоє нових депутатів на зміну обранцям, які раніше склали свої повноваження. Отримали посвідчення Орислава Хомик від «Європейської солідарності» та Юрій Бучко – від партії «Слуга народу», який є заступником начальника Львівської ОВА.

Найбільше обговорень – знову навколо програми «Безпечна Львівщина». Саме в її межах фінансуютть потреби Збройних сил. Про виконання звітував директор департаменту цивільного захисту ЛОВА Ігор Туз. З його слів, фінансовий ресурс програми збільшили на 250 мільйонів гривень завдяки перехідним залишкам з минулого року. То ж на зараз – сума 650 млн грн.

«На цей день  профінансовано учасників програми на суму 79 млн грн. Загалом ми маємо заяв на 613 млн грн», – говорить Ігор Туз.

У своїх виступах обранці дорікали. Мовляв, на запити військовослужбовців реагують повільно. А робоча група, яка вирішує, як розподіляти кошти, збирається надто рідко.

«Що ви будете робити з тими запитами, які у вас лежать від листопада, які ви не покрили досі?» – запитує депутатка Львівської обласної ради («Самопоміч») Тетяна Письменна.

Фото: ЛОР

«748 день повномасштабного вторгнення і 72 день з початку 2024 року. Група, яка розподіляє кошти, засідала рівно 2 рази», – додає депутат Львівської обласної ради (Народний рух України) Богдан Гагалюк.

«В цьому самому рішенні було написано, що 75% вільного залишку розподілити і скерувати до 15.02. але цей пункт рішення не виконано. Ці кошти не скеровані через «Безпечну Львівщину». Коли наступить ця благословенна дата?», – зазначає депутат Львівської обласної ради («Європейська солідарність») Олександр Ганущин.

Аби питання не залишались без відповіді, депутати вирішили, що інформацію про виконання цієї програми слухатимуть кожного пленарного засідання. До того ж запрошують і профільного заступника начальника Львівської ОВА, який відповідальний за «Безпечну Львівщину».

Встигли обранці розглянути і майновий блок питань. Зокрема, припинили діяльність чотирьох комунальних аптек. Вони розташовані, як правило, у невеликих населених пунктах і є збиткові.

Фото: afisha.lviv.ua

«Також депутати сьогодні прийняли рішення передати аптеку-музей «Під чорним орлом». Вона вже як аптека себе вичерпала, але важливо її зберегти як музей. Дати її до складу Львівського обласного історико-краєзнавчого музею. Там є концепція розвитку цієї аптеки-музею. Там буде зроблена заміна експозиції», – пояснює керівник управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус.

Також на Львівщині цьогоріч вшановуватимуть 80-ті роковини початку депортації українців з етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини. Таке рішення підтримали обранці і закликали долучитись обласні ради із заходу країни.

оренда квартири Львів

Новини