Щоб знайти мотивацію, українцям треба зрозуміти, що втома – це нормально – психолог

Скриншот з програми «Першого Західного»

Велика втома. Так охарактеризував психологічний стан українців після 2 років повномасштабної війни психолог Володимир Станчишин.

В спецефірі «Першого Західного» «2 роки. Лютий» він розповів, де черпати мотивацію і сили для нових звершень.

«Річниця чогось – це завжди екзистенційна дата. Це дата замислення про те, що відбулось, про ті надії, що справдились чи не справдились і про те, що чекає в майбутньому. Тому для українців – це час розгубленості тому, що ми мало розуміємо наше майбутнє.

Нам доводиться приймати усвідомлення того, що війна – це, можливо, наша реальність на довгі роки. Це не просто приймати всередині. Є багато втоми, розгубленості, сумніви. Це призводить до того, що ми все менше бачимо перспективи майбутнього», – пояснює психолог.

За його словами, в перший рік великої війни українці користувались запасом сили, яку мали до повномасштабного вторгнення. А далі не змогли поповнити ресурс, щоб знову бути такими, як в березні чи травні 2022 року.

«Тому нам треба прийняти, що це є нормальним, що ми втомлені і не такі, як були тоді. В цьому немає ні нашого злочину, ні нашої провини. Це лише говорить про те, що ми два роки перебуваємо під величезним стресом, який «виїдає», все, що можна виїсти з нас. Якщо ми це приймаємо – тоді для нас і з’являється надія. Бо ми вчимося жити, коли стрес є наше кожнодення, тоді ми вчимося розуміти, як нам бути з цим стресом», – зазначає Володимир Станчишин.

Він також радить сприйняти те, що ми не зможемо раптово знову відновити свою силу.  І в своїй голові на перше місце психолог пропонує ставити не спогади, а цінності, бо ми воюємо не просто так. Наприклад, відчуття свободи. Якщо її не буде – тоді українцям справді буде погано.

оренда квартири Львів

Новини