Шкірвендиспансер приєднають до обласної клінічної лікарні, а бюро судмедекспертизи передадуть державі – обласні депутати

Фото: КНП ЛОР "ЛОШВД"

Постійна комісія з питань комунального майна сьогодні погодила винесення на сесію обласної ради питання про реорганізацію комунального некомерційного підприємства ЛОР «Львівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня».

Про це повідомляє пресслужба Львівської облради.

За інформацією директора Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ярослава Вісьтака від початку медичної реформи «Львівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» стало самодостатнім підприємством і не потребувало коштів з обласного бюджету. Та з 2024 року підприємство отримало відмову в укладенні договору із Національною службою здоров’я України, зумовлену урядовою постановою, якою не передбачено фінансування монопрофільних закладів.

«З 1 січня нам не дають грошей. Ми реєструємося, але Національна служба здоров’я цього вже не рахує, оскільки з нами не укладено договір. Ми місяць працюємо і нам не заплатять, допоки не буде прийнято рішення про приєднання до лікарні», – зазначив директор Львівського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Ярослав Вісьтак.

Питання реорганізації та працевлаштування частини персоналу погодили з Львівською обласною клінічною лікарнею.

«Ми готові взяти їх й зробити все, щоби законтрактувати медичні послуги», – наголосив директор КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня» Михайло Гичка.

Фото: ЛОР

Комісія також погодила передачу комунального закладу Львівської обласної ради «Львівське обласне бюро судово-медичної експертизи» зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Львівської області у державну власність. Про таку необхідність Міністерство охорони здоров’я поінформувало усі обласні ради.

За пропозицією членів комісії та директора закладу, нерухоме майно бюро, а також сучасна лабораторія молекулярно-генетичних експертиз для ідентифікації тіл загиблих, залишиться на балансі Львівської обласної ради.

Унікальна лабораторія є однією з 2 в Україні. Це обладнання куплене за кошти обласного бюджету і територіальних громад а тому має залишитись на Львівщині.

«Наш майновий комплекс фінансувався виключно за кошти обласного бюджету. Зроблено чимало. Схожого в Україні немає і навіть немає з чим порівняти. Зроблено все за кошти обласного бюджету і громад Львівщини. Тому комплекс передається як юридична особа. За територіальними громадами залишаються приміщення й обладнання для молекулярно генетичної експертизи з допомогою якого ми досліджуємо нерозпізнані тіла і рештки всіх військовослужбовців, які загинули у зоні бойових дій», – сказав директор Львівського обласного бюро судово-медичної експертизи Микола Шевчук.

«Ми прийняли рішення передати бюро судово-медичної експертизи у державну власність. Тепер це фінансуватиме держава. Нерухомість залишається власністю територіальних громад. Обладнання, на яке були спрямовані кошти обласного бюджету і бюджету громад, також залишається у Львівській області. Працюватиме в державному закладі, але точно не поїде в іншу область», – прокоментував заступник голови комісії Ростислав Добош.

оренда квартири Львів

Новини