Шойгу намагався вгамувати істерику в РФ навколо операцій ЗСУ на лівому березі Дніпра – ISW

Фото: росЗМІ

Міністерство оборони Росії та російські чиновники намагаються вгамувати російську істерику навколо українських операцій на східному (лівому) березі Херсонської області.

Про це повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW), пише Українська правда.

За інформацією військових аналітиків, міністр оборони Росії Сергій Шойгу виступив на колегії Міноборони Росії 21 листопада і заявив, що російські війська перешкоджали всім спробам України провести успішні «десантні операції на херсонському напрямку».

Далі Шойгу заявив, що російські війська завдають «колосальних» втрат українським силам.

Заява Шойгу, ймовірно, є спробою применшити стурбованість деяких російських військових блогерів щодо нездатності Росії рішуче відбити українські атаки на східному березі Дніпра, але навряд чи заспокоїть нарікання, що збільшуються у російському інформаційному просторі.

Російські військові блогери продовжують визнавати українську присутність на східному (лівому) березі Херсонської області та скаржаться, що російські війська не в змозі придушити українські операції в цьому районі.

21 листопада російський військовий блогер заявив, що українські війська знищили цілу російську штурмову групу під Кринками (30 км на північний схід від Херсона та 2 км від річки Дніпро).

17 листопада російське інсайдерське джерело заявило, що в результаті українського удару загинуло 76 росіян у 1-му батальйоні 35-ї ОМСБр (41-а загальновійськова армія ЦВО), які намагалися провести «відволікаючий маневр» у Скадовському районі.

Російський військовослужбовець 810-ї окремої морської піхотної бригади (Чорноморський флот), яка діє поблизу Кринок, заявив у відео, розповсюдженому 21 листопада, що російські військові змушують військовослужбовців, які ще не одужали від поранень, проводити штурми.

Також російський військовий блогер опублікував лист нібито від російського солдата, який діяв поблизу Кринок 21 листопада і стверджував, що російські війська в районі Кринок не мають розвідувальних безпілотників, що сповільнює їхні рухи та створює ризик українських атак.

Окрім цього російські сили в районі Кринок також не мають вогневої підтримки, оскільки артилерійські та мінометні підрозділи швидко змінили місце розташування після «кількох пострілів», щоб ухилитися від контрбатарейного вогню.

Російський військовий стверджував, що його підрозділ практично не взаємодіє з іншими російськими частинами, які діють поблизу, і що штаб російського командування на херсонському напрямку будує невдалі плани, оскільки штаб отримує невірну та запізнілу інформацію. Російський військовий також стверджував, що російське командування на Херсонському напрямку не змогло відреагувати на зміни, що призвело до посилення українських атак.

За інформацією військових аналітиків, схоже, що військові блогери не реагують на заяви Шойгу, і ISW не спостерігає жодних значних змін у Херсонській області, які спричинили ці скарги.

Водночас, українські сили продовжували операції на східному (лівому) березі Херсонської області та, як повідомляється, просунулися 21 листопада.

Російський військовий блогер стверджував, що українські сили атакували з Кринок (30 км на північний схід від Херсонської області та 2 км від річки Дніпро) і увійшли в лісову зону поблизу поселення.

Російські джерела стверджували, що українські війська продовжують утримувати позиції в Кринках, а також біля Антонівського автомобільного мосту та малого залізничного мосту за шість кілометрів на схід від Антонівського мосту.

Геолокаційні кадри, опубліковані 21 листопада, показують, що російські війська просунулися на північний схід від Кринок. У Міноборони РФ повідомили, що на херсонському напрямку діють підрозділи 810-ї окремої морської піхотної бригади (ЧФ) РФ.

Ключові висновки ISW за 21 листопада:

Українські та російські війська продовжують вести наступальні дії на сході та півдні України, незважаючи на дощову та снігову погоду.

Міністерство оборони Росії та російські чиновники намагаються вгамувати російську істерику навколо українських операцій на східному (лівому) березі Херсонської області.

Російські війська завдали серії ракетних і безпілотних ударів у ніч з 20 на 21 листопада та 21 листопада по порту та цивільній інфраструктурі, зокрема лікарні в Донецькій області.

21 листопада речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група Вагнера готується надати систему протиповітряної оборони ліванській Хезболлі, яка підтримується Іраном, або Ірану.

Анонс президентської кампанії ув’язненого терориста та колишнього російського офіцера Ігоря Гіркіна викликав певний резонанс у російському інформаційному просторі, але більшість російських військових блогерів утрималися від обговорення кампанії Гіркіна, ймовірно, через самоцензуру.

Аналітична компанія Gallup, розташована у Вашингтоні, виявила, що довіра російського суспільства до російської армії незначно знизилася у 2023 році.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус під час візиту до Києва 21 листопада анонсував новий пакет військової допомоги Україні.

Міністерство оборони Вірменії спростувало звинувачення Росії в тому, що Вірменія планує постачати Україні зброю.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв звинуватив Захід у дестабілізації регіону Південного Кавказу шляхом постачання зброї до Вірменії.

Колишній керівник відомства Слідчого комітету Росії, який відбував покарання за отримання хабарів від російської мафії, помер у в’язниці в ніч з 20 на 21 листопада нібито внаслідок самогубства.

Російські війська 21 листопада вели наступальні дії на лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, поблизу Авдіївки, на захід і південний захід від Донецька, в районі кордону Донецької та Запорізької областей та на заході Запорізької області, і на окремих ділянках просунулися вперед.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу 21 листопада виступив на колегії Міноборони Росії та заявив, що Міноборони РФ посилює військову підготовку на території Росії.

Речник Державного департаменту США Метью Міллер 20 листопада прокоментував повідомлення про те, що російські чиновники у співпраці з білоруськими офіційними особами перевезли до Білорусі понад 2400 українських дітей віком від 6 до 17 років.

оренда квартири Львів

Новини