Шольц каже, що не спілкувався з Путіним із грудня 2022 і пригадав довгий стіл у Кремлі

Фото: Märkische Allgemeine

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що не спілкувався з диктатором Росії Володимиром Путіним Путіним із грудня 2022 року, хоча до цього контакти були частішими.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Märkische Allgemeine.

«Наш останній телефонний дзвінок був у грудні 2022 року – до цього ми спілкувалися частіше».

За кілька днів до того, як Росія почала свою повномасштабну війну в лютому 2022 року, Шольц відвідав Путіна в Москві, де вони сиділи за довгим столом.

«За кілька днів до війни ми дуже довго розмовляли особисто в Москві. Пам’ятаєте той довгий стіл, за яким мені доводилося сидіти з ним, бо він був стурбований коронавірусом? Ми обговорювали це більше чотирьох годин», – пригадав Шольц.

Він додав, що рішення про припинення війни перебуває у руках Путіна.

«Дозвольте мені дуже чітко сказати одне: мир можливий у будь-який час. Путін просто повинен припинити свою варварську кампанію і вивести війська», – зазначив канцлер.

Шольц також наполіг, що його рішення не поставляти Україні крилаті ракети Taurus пов’язане з прагненням запобігти прямому зіткненню Росії та НАТО.

А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зізнався, що отримує «роздратовані коментарі» від Німеччини, коли Україна закликає Берлін передати далекобійні ракети Taurus.

оренда квартири Львів

Новини