Шольц їде у країни Балтії, говоритиме про підтримку України та безпеку

Фото: DW

Канцлер ФРН Олаф Шольц відвідає 6 травня Литву та Латвію, де обговорить, серед іншого, підтримку України.

Про це повідомив у Берліні заступник речника федерального уряду Вольфганг Бюхнер, передає Укрінформ.

«На порядку денному будуть питання політики безпеки та оборони, російської агресорської війни проти України, актуальні питання енергетичної та європейської політики», – зазначив Бюхнер.

У Литві канцлер проведе перемовини з президентом Гітанасом Науседою на військовому полігоні Пабраде. Серед тем обговорення буде німецька бригада в Литві, подальша підтримка України та двосторонні відносини. Канцлер також відвідає солдатів 10-ї бронетанкової дивізії, яка перебуває в Литві на навчаннях GRAND QUADRIGA. Ці навчання є внеском Німеччини в масштабні навчання НАТО Steadfast Defender.

У Ризі відбудеться зустріч глави німецького уряду з латвійською колегою Евікою Сіліні.

Після цього там же відбудеться зустріч з главами урядів усіх трьох балтійських держав. Участь візьмуть канцлер ФРН Олаф Шольц, прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас, прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте та прем’єр-міністр Латвії Евіка Сіліня.

Як повідомлялося, передове командування бригади перебуває в Литві з початку квітня цього року. Повністю розгорнути німецький контингент планується до 2027 року. Це буде перша подібна місія для Бундесверу.

оренда квартири Львів

Новини