У ОК «Захід» прокоментували примусову мобілізацію чоловіка у Львові

Скриншот з відео Віолетти Таран

В оперативному командуванні «Захід» стверджують, що волонтер Кирило Таран не пред’явив військово-облікових документів представникам ТЦК та СП, почав утікати від військовослужбовців, а під час втечі впав. Раніше дружина волонтера Віолетта заявила, що жодних повісток Кирилу Тарану на місці не вручали і силою його затягнули в бус. А вже під ранок був готовий наказ про мобілізацію і його одразу відправили до військової частини на полігон у Рівне.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

На оприлюдненому відео видно, як працівники ТЦК затягують чоловіка в бус. Як стало відомо згодом, волонтера Кирила Тарана повезли для проходження ВЛК. В Instagram дружина призовника Віолетта Таран прикріпила фото, що чоловікові нанесли тілесні ушкодження, а також порвали його одяг.

«На місце викликали поліцію та працівників ВСП, поки вони приїхали, на нього зробили наказ про мобілізацію, хоча він пройшов ВЛК (не був в жодному кабінеті лікаря)», – написала Віолетта Таран у своєму дописі.

Фото: Віолетта Таран, Instagram

На ситуацію відреагував Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець, зауваживши, що його представник у Львівській області прибув до Шевченківському РТЦК, щойно стало відомо про інцидент.

«Сюди ж приїхав і начальник РТЦК. Представнику Уповноваженого надали безперешкодний доступ до документів по Кирилу Тарану. Також по цій справа відбулась нарада з обласним ТЦК. Вирішили призначити повторне проходження ВЛК, за підсумками якого обласне ТЦК ухвалюватиме рішення по Кирилу Тарану», – зазначив Дмитро Лубінець.

В оперативному командуванні «Захід» повідомили, що Кирило Таран не пред’явив військово-облікових документів представникам ТЦК та СП, почав утікати від військовослужбовців, а під час втечі впав.

«З представниками ТЦК зухвало себе поводив, ненормативною лайкою ображав військових, провокував на конфлікт. Як з’ясувалося пізніше, даний громадянин не уточнював свої військово-облікові дані. Під час зміни місця проживання у 7 денний термін не став на облік у ТЦК та СП за новим місцем проживання. Водночас відмовився від проходження ВЛК та погрожував військовослужбовцям», – йдеться в офіційному поясненні.

У командуванні також зазначили, що всі військовослужбовці,  зображені на відео, мають бойовий досвід, численні поранення та державні нагороди. Усі вони були переведені в ТЦК та СП за станом здоров’я.

«Закликаємо громадськість припинити маніпуляції щодо цього випадку і не накладати тінь на співробітників ТЦК, які після отриманих поранень на фронті гідно виконують поставлені завдання. За даним фактом проводиться перевірка та будуть прийняті усі необхідні заходи», – наголосили в Оперативному командуванні «Захід».

оренда квартири Львів

Новини