Шукаємо контрактників для тероборони, – начальник відділу оборонної роботи ЛОДА


Територіальна оборона – це не тільки боротьба в особливий період. В мирний час для них теж буде робота. Про це в програмі «Великі перемовини» на «Першому Західному» розповів начальник відділу оборонної роботи та взаємодії із правоохоронними органами Львівської облдержадміністрації Микола Курус.

За його словами, командирів підрозділів вже набрали. Керівником зони територіальної оборони буде голова Львівської облдержадміністрації. Командиром штабу буде командир бригади. Так само буде в районах. Керівником районної тероборони буде голова районної адміністрації, а керівниками штабу будуть командири батальйонів. По кількості районів на Львівщині буде 7 батальйонів.

Тепер шукають добровольців. Перший контракт підписується на 3 роки. «До лав тероборони беруть осіб від 18 до 57 років. Оскільки 57- річному чоловіку треба звільнитись і покинути армію до 60 років», – пояснює Микола Курус.

Крім того, кожен контрактник має пройти таку ж процедуру відбору, що й військовослужбовець. Бо, тероборона – це окремий рід Збройних сил України, наголошує посадовець. Законом передбачено, що все забезпечення зброєю, формою буде відбуватись за рахунок державного бюджету.

«Не так легко знайти фахівця, який би підійшов в штаб за напрямками. Як правило, це ті особи, які не брали участь  в бойових діях. Бо ті, що брали – вони приписані до військових частин, де є резерв першої черги», – каже Микола Курус.

Він говорить, що для контрактника тероборони є перевага, оскільки він буде на місці, залишиться працювати на своїй роботі. Але за рік він має пройти 150 навчальних годин підготовки.

«Він має знати, який об’єкт він буде охороняти, він повинен вміти поводити себе із зброєю. Він має знати ази медичної допомоги і знати куди прийти за першим покликом, де його зброя і які завдання виконувати», – пояснює Микола Курус.

Крім того, підрозділ тероборони матиме завдання не тільки в особливий період. Їх можуть залучати не тільки для підсилення охорони кордону, боротьби з диверсійними групами, охорони об’єктів, але і до боротьби з наслідками стихійних лих.

На Львівщині також вже визначили місця дислокації цих спеціальних підрозділів. «Ми повинні розуміти, що нові військові частини формуються з нуля. Важко підшукати місця, щоб були придатні і для роботи, і для проведення навчань. Там також мають бути умови для зберігання зброї, кімната для роботи з таємними документами, тощо. На даному етапі йде становлення цих структур, налагоджується побут», – розповідає  начальник відділу оборонної роботи та взаємодії із правоохоронними органами ЛОДА.

 


оренда квартири Львів

Новини