Швейцарія безоплатно передасть Львову 11 трамваїв. У місті підписали відповідну угоду

Фото: flickr.com

Дочекатися трамваю, оплатити проїзд, зайняти своє місце, а через 2-3 зупинки вийти та добиратися пішки, бо трамвай… зламався.  З липня таких історій мало б поменшати, адже в місті Лева будуть курсувати 10 трамваїв зі Швейцарії. У Львові підписали меморандум про те, щоб це стало можливим.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Незабаром на одну колію зі звичними львівськими трамваями виїдуть і ті, які місту подарувала Швейцарія.

«Це є 10 робочих трамваїв, які є в хорошому стані, модернізовані. Ми плануємо отримання перший трамваю вже в липні цього року. Фіналізувати отримання всіх трамваїв плануємо на початку 2025 року», – сказав директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міськради Олег Забарило.

Ініціативу запропонували ще в 2022 році. Тепер її офіційно затвердили підписами у договорі. Через декілька місяців десять червоних красенів вже їздитимуть вулицями Львова. А ще один розберуть на запчастини.

«Ці трамваї не є нові, проте вони в хорошому стані. Також вони є низькопідлоговими. Тобто, людям з інвалідністю чи матерям з дітьми буде легше ними користуватись», – розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні Фелікс Бауманн.

Фото: ЛМР

Це стало можливим завдяки тому, що і у Львові, і Берні – однакова ширина колій. Окрім трамваїв, передадуть і все необхідне обладнання та матеріали для того, щоб транспорт виконував свою роботу швидко та якісно.

До слова, зараз у Львові курсує 72 трамваї. Швейцарський електротранспорт замінить старий, той, що не є низькопідлоговим.

Ще 12 вживаних робочих трамваїв КТ4D та запчастини до них Львову безоплатно передасть і Берлін.

оренда квартири Львів

Новини