Швейцарія запросила Папу Римського на український Саміт миру

Фото: Blick

Представники Швейцарії запросили Папу Римського Франциска на Глобальний саміт миру, який відбудеться 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоку.

Про це повідомила президентка Швейцарії, голова Федеральної ради Віола Амгерд в інтерв’ю виданню Blick, пише «Європейська правда».

Амгерд напередодні провела зустріч із Франциском у межах свого візиту до Італії, назвавши її «цікавим обміном думками» у «сердечній атмосфері».

«Ми говорили, зокрема, про війну в Україні та інші місця конфліктів у світі. Ми запросили Святий Престол (на саміт миру. – ред.). Ватикан дуже позитивно ставиться до мирної конференції».

Також Амгерд підтвердила, що Швейцарія цього тижня розіслала запрошення на саміт, натякнувши, що серед країн-одержувачів є Бразилія, Індія, Китай та Південна Африка.

«Я впевнена, що буде хороша явка», – зазначила вона.

На думку швейцарської президентки, саме присутність якнайбільшої кількості країн буде ознакою успішності Глобального саміту миру.

«Якщо ми зможемо знайти спільний знаменник, це буде вже щось. Ще одним успіхом було б, якби ми змогли підійти до мирного процесу в конкретних термінах. Ми повинні думати наперед – зокрема й про післязавтрашній день», – додала Амгерд.

Нагадаємо, глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоку. На нього Швейцарія запросила понад 160 країн і міжнародних організацій, але не Росію.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, що Україна на цьому етапі не бачить сенсу кликати РФ на Глобальний саміт миру у Швейцарії, але після консолідації позицій міжнародної спільноти контакти з російською стороною все ж будуть необхідні.

оренда квартири Львів

Новини