Швеція й Україна підписали декларацію про спільне виробництво БМП CV-90

Фото: Вікіпедія

Представники України та Швеції в суботу підписали декларацію про намір спільного виробництва й обслуговування шведських бойових машин піхоти CV-90.

Про це на пресконференції заявив шведський прем’єр Ульф Крістерссон, передає «Європейська правда».

«Щиро вітаю сьогоднішню заяву про наміри, підписану ту кілька хвилин тому – спільне бажання Швеції та України посилити співпрацю щодо виробництва, навчання й обслуговування платформи CV-90», – зазначив прем’єр-міністр Швеції.

Він нагадав, що з лютого 2022 року загальна двостороння допомога Києву з боку Стокгольма становить 2,2 мільярда євро, включно з останнім пакетом військової допомоги на 270 мільйонів євро.

«Дозвольте запевнити: для мого уряду в зовнішньополітичній сфері немає важливішого завдання, ніж підтримка України в її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність. Україна бореться за нас, за всі європейські демократії», – наголосив Крістерссон.

Згідно із заявою про наміри, яку опублікував Офіс президента, Україна та Швеція задекларували прагнення «посилити співробітництво щодо виробництва, експлуатації, підготовки операторів та обслуговування платформи CV-90».

«Україна та Швеція поділяють переконання, що більш тісне співробітництво сприятиме формуванню компетенцій і подальшому розвитку західних платформ. Це також відкриє можливості для подальшого й більш тісного співробітництва у майбутньому», – йдеться в заяві.

У січні Швеція оголосила, що передасть Україні близько 50 бойових машин CV-90. Їхнє передання схвалив парламент країни у військовому пакеті, схваленому в лютому.

Бойові машини піхоти CV-90 оснащені зокрема 40-мм автоматичними гарматами, димовими гранатометами та кулеметами. Автоматична гармата може вести вогонь проти піхоти, бронетехніки та повітряних цілей на відстані до чотирьох кілометрів, пише «Мілітарний».

У суботу вранці президент почав робочий візит до Швеції разом із першою леді Оленою Зеленською. Там він мав зустрітись із премʼєр-міністром Ульфом Крістерссоном, королем Карлом XVI і королевою Сільвією, спікером парламенту Андреасом Норленом й головами парламентських партій.

Це перший візит президента України до Швеції з початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року. Водночас прем’єр Швеції Ульф Крістерссон був у Києві в лютому цього року.

оренда квартири Львів

Новини