Швеція планує $7 млрд військової підтримки для України на три роки

Фото: уряд Швеції

Уряд Швеції запланував додаткову військову підтримку України на загальну суму 75 мільярдів крон (7,01 мільярда доларів) протягом трьох років.

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на повідомлення уряду Швеції.

«З метою посилення шведської підтримки України уряд та «Шведські демократи» погоджуються запровадити рамкову програму військової підтримки України на 2024-2026 роки. Швеція збільшить підтримку, і рамка складає 75 мільярдів шведських крон на військову підтримку на 2024-2026 роки, по 25 мільярдів шведських крон на рік».

З цією пропозицією загальна військова і цивільна підтримка України з боку Швеції становитиме понад 100 мільярдів шведських крон.

Військову допомогу Україні можуть надавати у формі безоплатної передачі оборонного обладнання, фінансових внесків та фінансової підтримки на закупівлю оборонного обладнання.

При цьому в уряді зазначили, що ця програма може обтяжити держфінанси на кілька років і навіть після 2026 року.

«Після вторгнення Росії в Україну ситуація з безпекою в Європі є найсерйознішою з часів Другої світової війни. Це означає, що переозброєння всередині країни має тривати одночасно з підтримкою України.

Тому сторони співпраці також погоджуються, що підтримка України здійснюється таким чином, щоб не підірвати розбудову оборонного потенціалу Швеції і не зашкодити іншим необхідним реформам», – повідомили в уряді Швеції.

Нагадаємо, міністр оборони Швеції Пол Йонсон оцінив, що після приєднання його країни до НАТО їй знадобиться до двох років, щоб досягти бажаної потужності для надання Україні більшої кількості боєприпасів і посилення власних збройних сил.

Тим часом головнокомандувач Збройних сил Швеції Мікаель Бюден вважає, що господар Кремля Владімір Путін хоче отримати контроль над шведським островом Готландом.

оренда квартири Львів

Новини