«Швеція повернулася додому». У штаб-квартирі НАТО підняли прапор країни

Фото: DW

11 березня в Брюсселі біля штаб-квартири НАТО підняли національний прапор Швеції. Країна офіційно стала 32-м членом Північноатлантичного альянсу

Про це пише «Європейська правда» з посиланням на трансляцію пресслужби Альянсу.

Церемонія відбулася в присутності генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, прем’єр-міністра Швеції Ульфа Крістерссона і шведської кронпринцеси Вікторії.

Під час підняття прапора військовий оркестр виконував гімн Швеції.

«Після понад 200 років нейтралітету ви приєднуєтесь до найсильнішого і найуспішнішого військового альянсу в історії. Тож ласкаво просимо до НАТО, ми раді бачити вас тут», – сказав Столтенберг під час церемонії.

Своєю чергою Крістерссон сказав, що «Швеція повернулася додому».

«Швеція тепер є частиною НАТО – гордим членом і союзником, разом з нашими найближчими друзями і партнерами. Ми скромні, але водночас і горді. Ми знаємо, що очікування від Швеції високі. І ми маємо високі очікування від самих себе», – зазначив він.

Як повідомлялось, 7 березня Швеція офіційно завершила процедуру набуття повноправного членства в НАТО. Швеція розраховувала завершити вступ разом з Фінляндією, але у підсумку процес затягнувся ще на рік.

Спершу головною перешкодою став лідер Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, який формально висував Швеції претензії за політичний прихисток для його політичних опонентів і курдських лідерів, реальною ж головною причиною були торги Ердогана із США щодо купівлі винищувачів F-16.

Далі перешкодою неочікувано стала Угорщина, при тому, що Будапешт не висував конкретних вимог. Попри неодноразові обіцянки «не стати останніми» у процесі ратифікації, Угорщина все ж завершила цей процес після Туреччини та навіть після цього знайшла спосіб додатково затримати остаточний вступ Швеції у НАТО.

оренда квартири Львів

Новини