Сійярто заявив, що ветував у Раді Європи «формулу миру» Зеленського

Фото: Укрінформ

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що наклав вето на рішення Ради Європи визнати та підтримати лише один мирний план для України – «формулу миру» президента Володимира Зеленського.

Про це пише «Європейська правда».

Угорський міністр нарікає на відсутність Росії в Раді Європи, зазначаючи, що РЄ могла б стати «чудовою платформою для розбудови миру, але після виключення росіян ця можливість була втрачена».

«Замість передачі зброї та фантазій про ядерну війну нам потрібні реальні мирні переговори. А справжні мирні переговори можуть відбутися лише тоді, коли за столом переговорів будуть усі воюючі сторони», – заявив Сійярто.

Він розповів, що РЄ також хотіла прийняти сьогодні резолюцію, в якій вона хотіла визнати тільки мирний план президента Зеленського, який слід розглянути і підтримати.

«Для нас це неприйнятно. Інші також розробили мирні плани, які не гірші за мирний план президента України.

Я просив, щоб інші мирні плани були включені в резолюцію Ради Європи. Це було відхилено більшістю. Тому я наклав вето, і це не стало рішенням Ради», – пояснив Сійярто.

Нагадаємо, 15-16 червня у швейцарському Бюргенштоку відбудеться Глобальний саміт миру. На нього Швейцарія запросила понад 160 країн і міжнародних організацій, але не Росію.

Росію на саміт миру не запрошували, тому що вона сама заявляла про небажання брати участь – але у Швейцарії дуже хотіли б запустити процес, який би залучав Росію.

Свою участь підтвердили пів сотні країн і організацій.

оренда квартири Львів

Новини