Словаччина не може передати Україні «Леопарди», але Т-72  – готова – Ярослав Надь


Словаччина готова хоч зараз надати Україні танки Т-72, але про «Леопарди» мова не йде.

Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.

За його словами, на озброєнні країни зараз стоять 30 таких танків, і Словаччина готова їх передати Україні, якщо західні союзники нададуть заміну.

«Влітку 2022 ми погодилися з Німеччиною, що зможемо передати Україні 30 БМП в обмін на 15 «Леопардів». У грудні 2022 ми отримали лише один танк. Очікуємо, що у березні отримаємо ще 2 танки, і будемо отримувати їх кожного місяця, поки не отримаємо всі. Але про передачу «Леопардів» від Словаччини Україні переговори не ведуться», – розповів посадовець.

Проте, як зазначив міністр оборони, Словаччина має на озброєнні 30 радянських танків T-72. «Ми готові їх передати Україні хоч завтра, ми отримаємо необхідну підтримку від західних країн», – зазначив Ярослав Надь.

Нагадаємо, про готовність передати Україні 14 танків Challanger 2 вже заявила Великобританія. Також Німеччина надасть 14 танків Leopard 2 A6 зі складів Бундесверу. Крім того, Берлін дозволив реекспорт цих бойових машин. Про готовність відправити Україні танки типу Leopard заявила низка країн Європи, зокрема Іспанія і Польща.

Новини