Смерть через обвал балкону. У Львові відновлять програму реставрації балконів

Фото: ЛМР

Балконопад триває. Львів’ян та гостей міста просять ходити обережно і дивитись вгору. Усе тому, що на голову може впасти ліпнина з фасаду будинку чи аварійний балкон.  Лише за останній місяць таких випадків було три.  Останній закінчився трагічно.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Черговий інцидент з падінням балкону трапився напередодні вночі. У будинку на вулиці Під Дубом,  у Львові впав балкон на четвертому поверсі. На ньому в цей момент перебував 43-літній власник квартири. Його шпиталізували у дуже важкому стані.

«Майже чотири години боролись за його життя. Але на жаль, пацієнт отримав тяжку черепно-мозкову травму,  травму спинного мозку, грудної клітки з розривом легень , черевної порожнини з розривом внутрішніх органів. На жаль, наша боротьба виявилась неефективною. Близько 4-ої ранку чоловік помер», – розповідає заступниця директора лікарні Святого Пантелеймона Наталія Матолінець.

У Галицькій районній адміністрації про проблему з балконом знали, але кажуть, що балкон – це приватна власність.

«Будинок списаний з балансу у 2020 році. І управителем на сьогодні там є ЛКП «Старий Львів». В кінці 2022 року і червні 2023-ого було звернення мешканців і компанія-управитель надавала роз’яснення, що це є власністю власників і вони мають обов’язок щодо утримання їхнього приватного житла», – пояснює голова Галицької райадміністрації Галина Гладяк.

У Львові 380 тисяч балконів, з яких 372 тисячі перебувають у приватній власності.

На фото: обвал балкону 31.07.2023, скрін з відео «Першого Західного»

Обвал балкону на вулиці Під Дубом – це третій випадок за серпень-липень, коли фрагмент будинку обвалюється на землю. Попередні рази обходилось без жертв.

«На найближчій сесії буде запропонована програма  щодо розширення відновлення реставрації балконів. Мова йтиме про всі райони міста, не лише про історичний ареал.  Не кожен має змогу реставрувати або ремонтувати, тому протягом найближчих двох-трьох днів  ми деталізуємо відсоток і суму, яку буде оплачувати мешканець, а решту буде оплачувати місто», – говорить заступник голови Львівської тергромади Андрій Москаленко.

Окрім цього, керівництво Львова обіцяє, що планові обстеження всіх балконів міста завершать до 15 жовтня.

оренда квартири Львів

Новини