Смерть Кадирова не призведе до повстання в Чечні – військовий аналітик

Фото: apostrophe

Помер чи ні. Кілька днів у медіа обговорюють стан здоров’я лідера Чечні Рамзана Кадирова. Наприклад, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов заявив напередодні, що Кадиров перебуває у важкому стані. Інші джерела стверджують, що він у комі, або навіть помер.

Про те, як смерть Кадирова може вплинути на настрої в Чеченській Республіці, в ефірі програми «Головне за день на «Першому Західному» розповів військово-політичний оглядач групи  «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

«У мусульман є така традиція. Якщо хтось помирає в сім’ї, то треба його поховати якомога швидше. Це загально мусульманська традиція. Якби дійсно Кадиров відійшов, то поховання вже б відбулось. І воно відбулось не так, як в Пригожина. Це поховання було б з пафосом. Весь Грозний був би у відчаї. І були би величезні колони з прапорами і все таке інше. Отже, на мій погляд, поки що зарано говорити, що воно таки відійшло. Але всьому свій час. Ми нікуди не поспішаємо, ми зачекаємо», – зазначає військовий оглядач.

Скриншот з програми

Водночас, якщо цими днями Кадиров таки відійде у інший світ, очікувати на повстання в Чечні, на думку оглядача, не варто.

«У клана Кадирових набагато більше контролю, аніж в інших. Більше того, вони користуються підтримкою з центру влади, яким поки що є Москва та Кремль. А отже, говорити про якийсь серйозний спротив – ні. Можуть бути внутрішні конфронтації щодо переділу влади. Оце може відбуватись. Але те, що може щось змінитись кардинально – ні. Поки що для цього зарано», – вважає Олександр Коваленко.  

оренда квартири Львів

Новини