Спікер Джонсон: «Не зволікатимемо» із розглядом допомоги союзникам США

Фото: Радіо Свобода

Основним пріоритетом Конгресу є погодження бюджету уряду США на 2024 рік, а оскільки це питання вже майже вирішене, то до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом.

Про це під час пресконференція 20 березня заявив спікер Палати представників США, республіканець Майк Джонсон, повідомляє Голос Америки.

Після розв’язання бюджетних питань, «переведемо увагу на це (додаткову допомогу американським союзникам – ред.) і не зволікатимемо з цим», – сказав Джонсон.

Конгрес має схвалити бюджет до 22 березня, інакше може відбутись так званий шатдаун, тимчасове припинення роботи урядових установ США. Однак, за словами Джонсона, бюджетні питання вже практично погоджені та мають бути проголосовані вже на цьому тижні, хоча цьому передували «суворі перемовини».

Водночас після 22 березня у засіданнях Палати представників починається двотижнева перерва, тож до законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США законодавці, найімовірніше, перейдуть після 8 квітня.

«Зараз не йдеться про механізм фінансування конкретно України. Ми говоримо про весь пакет додаткового фінансування для партнерів, – заявив Джонсон. – Я думаю, що у свідомості багатьох людей є велика різниця між летальною допомогою для України та гуманітарною складовою. Також зараз багато обговорюють REPO Act, – законопроєкт який дозволить використовувати конфісковані активи російських олігархів і таким чином, частково оплачувати допомогу Україні. Крім того, обговорюється концепція надання допомоги в кредит».

«Серед законодавців зараз ведеться багато вдумливої, цілеспрямованої роботи та обговорення цього питання. Ми розуміємо роль, яку відіграє Америка у світі. Ми розуміємо важливість надіслати світові потужний сигнал про те, що ми підтримуємо наших союзників і не можемо дозволити терористам і тиранам крокувати світом», – заявив спікер.

Натомість колишня спікерка Палати представників демократка Ненсі Пелосі закликала винести на голосування законопроєкт, який уже пройшов погодження у Сенаті. Водночас, за її словами, нині важливо погодити допомогу Києву якомога швидше, тож демократи можуть підтримати й альтернативний варіант законопроєкту. «Погодьмо вже хоч щось і зробімо це якомога швидше», – сказала Пелосі.

Пелосі додала: «Критично необхідно, щоб ми це зробили, щоб Конгрес це зробив. Пакет допомоги вже був прийнятий у Сенаті із двопартійною підтримкою. Ми сподіваємося, що його винесуть на розгляд і в Палаті представників. Спікер казав, що не хотів переходити до цього, перш ніж профінансує уряд. Це питання мають закрити вже дуже скоро, за кілька днів. Тож, сподіваюся, наступною буде допомога Україні».

Натомість лідери демократів та республіканців у Сенаті наполягають на погодженні саме сенатської версії допомоги Україні та партнерам, яка вже пройшла голосування та отримала 70 голосів двопартійної підтримки.

Мітч Макконнелл, лідер республіканців у Сенаті заявив: «Якщо Конгрес виконає свою роботу, то американська зброя опиниться в руках українців, а ми тут, вдома, отримаємо сильніші військові потужності та оборонно-промисловий потенціал. Це також покаже, які висновки робить світ, дивлячись на першу повномасштабну війну в Європі із часів 45 року».

Кожен день, який додатковий пакет фінансування залишається законопроєктом, прийнятим лише в Сенаті, є «днем, якому посміхаються супротивники Америки», додав Макконнелл.

Чак Шумер, лідер демократичної більшості в Сенаті, сказав: «Не буде перебільшенням сказати, що саме зараз виживання українського народу, доля американського лідерства у світі та шанси на перемогу Путіна багато в чому залежать від того, що найближчим часом зробить спікер Майк Джонсон. Це в його волі у будь-який момент винести на розгляд Палати представників двопартійний пакет допомоги, який 70 голосами погодили у Сенаті понад місяць тому».

Шумер нагадав, що цей законопроєкт забезпечить Україну саме тим, чого їй так не вистачає – військовою технікою, боєприпасами, розвідувальною підтримкою, передовою зброєю та іншим.

оренда квартири Львів

Новини