Споживання світла в Україні зросло, можливий дефіцит електроенергії – Укренерго

Фото: Укренерго

Станом на 29 листопада в Україні без світла перебувають 368 населених пунктів в 9 областях, найскладніша ситуація сьогодні в Одеській, Херсонській, Дніпропетровській, Миколаївській областях. Споживання значно зросло і тримається на максимумі.

Про це повідомляє «Укренерго».

Зазначається, що ремонтні бригади продовжують відновлювати енергоживлення споживачів в південному регіоні. Хід робіт ускладнюють важкі погодні умови: снігові замети, ожеледиця. Знову посилився вітер, подекуди йде сильний дощ.

«Найбільш складна ситуація залишається в Одеській та Херсонській областях. За ніч через погодні умови додались відключення в Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Черкаській областях

Загалом через негоду на ранок знеструмлено 368 населених пунктів в Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях.

Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 444 населені пункти. Через обстріли є нові пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових».

За даними «Укренерго», рівень споживання електроенергії стрімко зростає. Диспетчерський центр Укренерго прогнозує, що споживання буде триматися на максимумі протягом дня.

Причини зростання споживання: погіршення погодних умов, похмура погода впливає на зменшення виробництва «зеленої» генерації, відновлення споживання в регіонах, постраждалих через негоду.

Наразі електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів. Ліміти споживання не запроваджувались. Графіки відключень не вводилися та не прогнозуються. Але, якщо максимум споживання буде триматися протягом дня, в енергосистемі можливий дефіцит.

Експорт сьогодні відсутній. Імпорт електроенергії сьогодні здійснюється переважно в нічні та вечірні години зі Словаччини, Румунії, Молдови. Загальний обсяг 1 277 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 474 МВт. З 28 листопада технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови зросла до 1700 МВт.

оренда квартири Львів

Новини