Справа Косторного: адвокат знову затягує час. Засідання відбудеться через тиждень

Фото: М. Козицький, Фейсбук

13 березня минуло два роки з дня ракетної атаки на Яворівський полігон. Це був перший і намасовіший удар по Львівщині. Тоді загинуло понад півсотні людей, декілька сотень було поранено, десятки вважаються все ще зниклими безвісти. Ймовірний навідник ракетних ударів 73-річний колишній майор КДБ Олександр Косторний. Нині він – у СІЗО. Вже більше року чоловіка судять. Чергове засідання відбулося саме в другі роковини трагедії.

Про це йшлося в програмі  «ОЧІ» на «Першому Західному».

13 березня 2022  року Олена Ящишин втратила свого чоловіка. Його вбила російська ракета під час масованого ракетного удару по Яворівському полігону. Жінка каже, що того дня із донькою одразу ж вирушила на місце трагедії.

«Такого я ще не бачила. Тіла, перевернуті машини, залишки вогню, дим, запах смерті. Бетон, кров – це не передати», – пригадує Олена Ящишин.

Підозрюваний Олександр Косторний майже півтора роки перебуває у львівському СІЗО. На слухання справи його привезли до Галицького суду. Чоловіка підозрюють у тому, що він передавав карти із позначками, які вказували місцерозташування військових об’єктів на Яворівському полігоні росіянам. Таким чином він міг коригувати ракетні удари.

Олександр Косторний, скриншот з відео «Першого Західного»

Щоправда, усі звинувачення він відкидає. До того ж разом зі своїм адвокатом постійно затягує процес різними клопотаннями та обвинуваченнями у непрозорості судового процесу.

Також адвокат Косторного Юрій Палій просить допитати свідка, якого в Україні, найімовірніше, немає.

«Цей свідок був обвинувачений. Оскільки прокурор від нього відмовився, ми вважаємо, що він повинен бути допитаний з нашої сторони як свідок захисту. Це є керівник рибальсько-мисливського товариства «Старичі», де була сфотографована ця схема», – пояснює адвокат Юрій Палій.

Щоправда, прокурор Андрій Никеруй вважає виклик такого свідка затягуванням справи.  

«Стосовно допиту свідка. Можливості його доставити немає. Його не має в межах території України. Захист про це добре знає. Тим не менше, заявляє такі клопотання», – зазначає в.о. начальника відділу Львівської обласної прокуратури Андрій Никеруй.

Олександр Косторний може сісти за грати на термін від 12 до 15 років. Наступне судове засідання заплановане на 19 березня.

оренда квартири Львів

Новини