Справедливий тариф на електроенергію для населення має становити 4,8 грн за кВт-год – експерт з питань енергетики

Фото: minprom.ua

У Міністерстві енергетики обговорюють підвищення тарифів на електроенергію для населення. Але   рішення ще не ухвалили. Наразі діє пільговий тариф для населення на рівні 2,64 грн/кВт-год. Щоб бути справедливим і дозволити відремонтувати обладнання, пошкоджене ракетними ударами РФ, ціна для побутових мешканців має становити не менше 4 грн/кВт-год.

Про це в програмі «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів експерт із питань енергетики Геннадій Рябцев.

«Якщо говорити про промислових споживачів, то для них давно працюють ринкові ціни і тарифи. Хоча варто сказати, що через певні проблеми вони не завжди є економічно обгрунтованими, але все одно це набагато ближче до тої ціни, яка влаштовує як споживачів, так і виробників.

 Що ж до ринку побутових споживачів, бюджетних установ, організацій, тут продовжують дію спеціальні обов’язки, які покладені на ті станції та об’єкти, які найбільше постраждали від ударів. Це і Укргідроенерго, і Укренерго. Якщо покрити їхні витрати на те, що вони зараз роблять щоденно, не рахуючи ремонтів, то ми вийдемо на собівартість від 3,50-4.00 грн/кВт-год», – пояснює експерт.

А якщо враховувати витрати на ремонт та відновлення обладнання, то взагалі виходить 4,60-4,80 грн за кВт годину. Тому, уряд, на думку експерта, підніматиме тариф. Ймовірно, до рівня 4 грн/кВт-год.

Рябцев також пояснив, чому під час дефіциту електроенергії, в українських містах не економлять на вуличному освітленні.

«Те, що вздовж однієї вулиці є світло, а вздовж іншої немає, пояснюється тим, що мапа енергетична відрізняється від мапи міста. І залежно від того, до якого вузла розподілу електроенергії відноситься та чи інша вулиця, залежить те, чи буде чи не буде світло. Це залежить від тих споживачів, які також розташовані разом з освітленням цієї вулиці в цьому кластері. Тобто, якщо там є декілька промислових підприємств, то тоді цілком зрозуміло, чому там світла на вулиці менше, аніж там, де є лише побутові  споживачі», – зазначає Геннадій Рябцев.

оренда квартири Львів

Новини