США думають, як допомогти Україні протидіяти балістичним ракетам – Пентагон

Фото: Українська правда

Сполучені Штати обговорюють можливість посилення протиповітряної оборони Україні засобами, які дозволяли б протидіяти балістичним ракетам – на кшталт тієї, якою був завданий удар по багатоповерхівці в Дніпрі 14 січня.

Про це, як, заявив заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Каль під час зустрічі з українськими журналістами в Києві в понеділок, передає «Європейська правда».

 «Від самого початку наша військова допомога в контексті протиповітряної оборони була зосереджена на оцінках потреб України в той час», – нагадав посадовець Пентагону.

Він зокрема відзначив, що наразі американська сторона зосереджена на забезпеченні українських сил ППО снарядами до систем Hawk і «Бук», а також згадав про передання США й Німеччиною систем Patriot, які «особливо допоможуть у захисті від балістичних ракет».

«(Ми також обговорюємо) Спосіб, у який росіяни перетворюють ракети ППО на балістичні ракети. Ми продовжимо за цим стежити», – додав Каль.

Представник Пентагону нагадав, що вже 20 січня відбудеться засідання Контактної групи з питань оборони України на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині.

«Пріоритетом номер один залишається протиповітряна оборона. На другому місці – гарантування того, що Україна має достатньо бронетехніки, аби продовжувати втримувати ініціативу на полі бою. Але ППО – номер один», – наголосив він.

Нагадаємо, в суботу під час масованого російського обстрілу України ракета влучила в багатоповерховий будинок у Дніпрі. За останніми офіційними даними, в результаті загинули не менш як 40 людей, пошуки тих, хто вижив, продовжуються.

Речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат повідомив, що в багатоповерхівку в Дніпрі влучила балістична ракета Х-22. Знищити такі ракету можуть сучасні західні системи, такі як Patriot чи SAMP-T, проте наявними в Україні засобами це зробити неможливо.

Новини