США і Британія завдали 36 ударів по об’єктах хуситів у Ємені

Фото: Радіо Свобода

У суботу військові США і Британії за підтримки союзників завдали чергових ударів по хуситах у Ємені.

Про це йдеться в заяві міністра оборони США Ллойда Остіна, пише Українська правда.

Сполучені Штати і Великобританія в суботу завдали ударів по 36 об’єктах хуситів у Ємені в рамках другої хвилі атак, спрямованих на подальше знешкодження підтримуваних Іраном угруповань.

Останні удари по хуситах були завдані військовими кораблями і винищувачами вслід за повітряною атакою в Іраку і Сирії в п’ятницю, яка була спрямована проти інших підтримуваних Іраном бойовиків у відповідь на удар безпілотника, який вбив трьох американських військових в Йорданії минулими вихідними.

Цілі хуситів знаходилися в 13 різних місцях і були вражені американськими винищувачами F/A-18 з авіаносця USS Dwight D. Eisenhower, а також есмінцями USS Gravely і USS Carney, які завдали ударів ракетами «Томагавк» з Червоного моря, повідомили американські офіційні агентству Associated Press.

США попередили, що їхня відповідь після загибелі солдатів на базі Тауер 22 в Йорданії минулої неділі не обмежиться однією ніччю, однією ціллю або однією групою.

Але хусити майже щодня здійснюють ракетні або безпілотні атаки на комерційні та військові кораблі в Червоному морі, і вони чітко дали зрозуміти, що не мають наміру згортати свою кампанію.

У своїй заяві Остін зазначив, що «військові США і Великобританії за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Нідерландів і Нової Зеландії завдали додаткових ударів по військових об’єктах у контрольованих хуситами районах Ємену».

За його словами, «ці удари покликані ще більше підірвати і послабити можливості підтримуваного Іраном ополчення Хуті здійснювати свої безрозсудні і дестабілізуючі напади на американські та міжнародні судна, які на законних підставах здійснюють транзит через Червоне море».

«Ці колективні дії є чітким сигналом для хуситів, що вони і надалі зазнаватимуть подальших наслідків, якщо не припинять свої незаконні напади на міжнародні судна і військово-морські судна».

Нагадаємо, на тлі війни проти ХАМАС хусити почали обстрілювати комерційні судна, які прямують через Червоне море, стверджуючи, що вони допомагають Ізраїлю.

У відповідь США розгорнули місію із захисту судноплавства й спільно із союзниками завдали кількох ударів по базах хуситів у Ємені.

Згодом США завдали нового удару по об’єктах хуситів в Ємені на тлі постійних нападів угруповання на міжнародні судна в цьому регіоні.

США і Велика Британія 23 січня завдали додаткових ударів по об’єктах хуситів у Ємен.

оренда квартири Львів

Новини