США нададуть 2 млрд доларів для українського ОПК – Блінкен

Фото: Reuters

США нададуть додаткові 2 млрд доларів у вигляді внеску до новоствореного фонду, метою якого буде розвиток українського оборонно-промислового комплексу та фінансування закупівлі зброї.

Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Києві, пише «Європейська правда».

Блінкен зазначив, що США нададуть додаткові 2 млрд доларів закордонного військового фінансування для України.

«Вони будуть вкладені у першому такого роду фонді – Defense Enterprise Fund – у якого буде три компоненти», – оголосив Ентоні Блінкен.

Першим напрямком буде допомога з придбанням того, що потребує Україна, другим – інвестиції у військово-промисловий комплекс України, щоб ця галузь зміцнювалася і Україна могла виробляти більше зброї «і для себе, і для інших», третім – фінансування купівлі зброї не лише у США, а й інших партнерів.

Нагадаємо, раніше під час візиту Блінкен розповів, що майбутня двостороння безпекова угода США з Україною передбачатиме військову допомогу в різних сферах і допоможе наблизитись їй до членства в НАТО.

Він також підкреслив внесок союзників США в економічну та гуманітарну допомогу України, який, за його словами, втричі перевищує американський.

оренда квартири Львів

Новини