США не пропонували Москві «українські території в обмін на мир» – Адміністрація Байдена

Фото: CNN

Адміністрація Джо Байдена і Центральне розвідувальне управління США заперечили повідомлення швейцарського видання Neue Zürcher Zeitung про те, що директор ЦРУ Вільям Бернс нібито пропонував Мокві та Києву мирний план, який передбачав припинення бойових дій в обмін на збереження РФ контролю над частиною української території.

Про це пише видання The Newsweek, яке цитує американських посадовців, повідомляє Українська правда.

Заступник речника Ради національної безпеки Білого дому Шон Девітт заявив, що повідомлення NZZ є «неточним», пише видання.

Водночас представник ЦРУ повідомив Newsweek, що твердження NZZ про те, що Бернс здійснив таємну поїздку до Москви в січні і що він висунув мирну пропозицію від імені Білого дому, є «абсолютно неправдивими».

Нагадаємо, 2 лютого швейцарське видання NZZ повідомило, що рішення західних країн про надання Україні танків могли ухвалити через те, що Київ і Москва відхилили пропозицію мирного плану.

За інформацією видання, в середині січня президент США Джо Байден доручив главі ЦРУ Вільяму Бернсу перевірити готовність України й Росії до переговорів. Бернс нібито озвучив Києву пропозицію «миру в обмін на землю», а Москві – «землю в обмін на мир». Однак і Україна, і Росія відмовилися від такого «мирного плану».

оренда квартири Львів

Новини