США не заохочують і не підтримують удари України за межі її території – Держдеп

Фото: Радіо Свобода

Сполучені Штати зберігають позицію щодо атак України проти російських НПЗ, яка полягає в тому, щоби не заохочувати українські сили завдавати удари поза власними кордонами.

Про це заявив у вівторок речник Державного департаменту США Метью Міллер, передає Укрінформ.

«Наша позиція від початку цієї війни завжди була такою, що ми не заохочуємо і не підтримуємо завдання ударів Україною за межами її території»,– зауважив представник Держдепу.

Коли у нього спитали, чи контактувала американська сторона з Україною після того, як напередодні знову був завдано удар по черговому російському НПЗ в Самарі, Міллер відмовився коментувати будь-яку дипломатичну взаємодію.

Натомість він зауважив, що позиція США, яку він озвучив, відображає «тривалу політику» американської сторони, і це було чітко донесено до українських партнерів.

Як повідомлялося, минулої п’ятниці видання Financial Times із посиланням одразу на три джерела поширило інформацію, що американська адміністрація могла закликати Україну припинити удари по російських НПЗ. Мовляв, це може, по-перше, спровокувати удари у відповідь, а, по-друге, призвести до глобального підвищення цін на пальне, в тому числі у Сполучених Штатах, що може негативно вплинути на виборчі перспективи чинного президента США. Натомість Білий дім офіційно не спростував і не підтвердив цієї інформації.

Нагадаємо, голова Служби безпеки України Василь Малюк заявив, що атаки українських безпілотників на нафтопереробні заводи у Російській Федерації на 12% зменшили видобуток і переробку нафти.

оренда квартири Львів

Новини