США переконані, що РФ запускала по Україні саме іранські дрони

Фото ілюстративне: ЗСУ

У Вашингтоні вважають неправдою заяви Тегерану про те, що Іран нібито не передавав Росії дрони-камікадзе, і переконані, що проти України використовують саме їх.

Такі заяви зробили речники Держдепу й Білого дому, пише «Європейська правда» з посиланням на Reuters.

Речницю Білого дому Карін Жан-П’єр на брифінгу запитали, чи розглядає Вашингтон нові санкції проти Ірану у зв’язку з передачею Росії дронів, які тепер застосовуються проти України.

Вона відповіла, що США давно попередили про такі плани РФ та Ірану. «Є великі докази їхнього застосування РФ проти і військових, і цивільних цілей (в Україні)… Втім, Іран продовжує брехати щодо цього, заперечуючи надання Росії зброї для використання проти України», – наголосила Карін Жан-П’єр, додавши, що США продовжать ускладнювати для Ірану продаж РФ такої зброї.

Речник Держдепу Ведант Патель сказав, що США погоджуються з оцінкою Франції та Німеччини про те, що надання Іраном безпілотників Росії порушує резолюцію ООН, яка стала частиною так званої «ядерної угоди» 2015 року. Згідно з нею, обмеження щодо закупівлі чи продажу Іраном передових систем озброєння, у тому числі дронів, мали діяти до 2023 року.

«Ми вважаємо, що ці безпілотники, які Іран передає Росії і РФ застосовує проти України – серед зброї, яка мала залишатися під ембарго згідно з резолюцією 2231», – зазначив він.

Неофіційно повідомлялося, що США готують додаткові санкції проти Ірану через продаж Росії ракет.

В МЗС України заявили, що надання Іраном зброї Росії для ведення повномасштабної війни робить його співучасником агресії та воєнних злочинів на території України.

оренда квартири Львів

Новини