США розпочали переговори про вивід своїх військ з Іраку

Фото: Голос Америки

США та Ірак провели в Багдаді перший раунд офіційних переговорів, спрямованих на згортання місії очолюваної США військової коаліції, сформованої для боротьби з терористичним угрупованням «Ісламська держава».

Про це пише Голос Америки.

Прем’єр-міністр Іраку Мухаммед Шіа аль-Судані у своїй заяві повідомив, що він ініціював «початок першого раунду двостороннього діалогу між Іраком та Сполученими Штатами Америки про завершення місії коаліції в Іраку».

Початок переговорів стався на тлі регулярних атак по американських військах в Іраку та Сирії безпілотниками з боку ополченців, що підтримуються Іраном.

Вашингтон зберігає постійну присутність в Іраку з моменту вторгнення у 2003 році. Американські військові покинули країну у 2011 році, проте повернулися у 2014-му, щоб допомогти уряду Іраку перемогти «Ісламську державу».

З того часу, як екстремістське угруповання втратило контроль над захопленою нею територією, іракські офіційні особи періодично закликають до виведення коаліційних сил, особливо після авіаудару США в січні 2020 року, в результаті якого біля багдадського аеропорту було вбито іранського генерала Касема Сулеймані і лідера і лідера аль-Мухандіс.

Це питання знову випливло після початку ізраїльського наступу в секторі Газа. З середини жовтня група підтримуваних Іраном бойовиків, які називають себе Ісламським опором Іраку, розпочала регулярні напади на американські війська в Іраку та Сирії, скоєні, за словами цієї групи, на помсту за підтримку Вашингтоном Ізраїлю.

Військові бази, на яких служать близько 2500 американських військовослужбовців, зазнали більш ніж 150 атак ракетами та безпілотниками з боку бойовиків. Внаслідок цих атак десятки американських військовослужбовців отримали поранення, зокрема черепно-мозкові травми.

У відповідь США завдали ударів по цілям бойовиків, у тому числі пов’язаних із Силами народної мобілізації – коаліцією переважно шиїтських воєнізованих угруповань, що підтримуються Іраном. Ці угруповання формально перебувають під контролем іракських військових, проте на практиці переважно діють самостійно. Іракські офіційні особи скаржилися, що американські удари є порушенням суверенітету Іраку.

Американські офіційні особи заявили, що переговори про створення комітету, який має визначити межі припинення місії коаліції, велися ще до 7 жовтня і що це рішення не пов’язане із ситуацією в секторі Газа.

оренда квартири Львів

Новини