США та Україна обговорюють дозвіл на застосування далекобійної зброї по РФ

Фото: Голос Америки

США ведуть розмови з Україною щодо дозволу на застосування американської далекобійної зброї для ударів по території вглиб Росії.

Про це Голосу Америки сказав заступник помічника державного секретаря США Крістофер Сміт.

«Ми й надалі будемо коригувати та адаптувати нашу безпекову допомогу та вказівки, які ми надаємо, базуючись на оперативних та стратегічних потребах наших партнерів в Україні», – сказав Сміт.

Як повідомлялося, Держдепартамент США відіграв важливу роль у рішенні дозволити Україні використовувати американську зброю для ударів через російський кордон. Але з огляду на те, що росіяни продовжують використовувати свої аеродроми з більш віддаленої від кордону території для авіаударів по українських містах, президент України Володимир Зеленський закликав уряд США зняти всі існуючі обмеження на зброю великої дальності.

«Ми найрішучішим чином засуджуємо напади Росії на цивільне населення. Це частково причина, чому наш держсекретар оприлюднив заяву про те, що Росія скоїла злочини проти людяності в Україні. І ми зробимо все, що в наших силах, щоб допомогти Україні протистояти цим загрозам: або в повітрі, або вдарити по них там, звідки вони виникають – тим чином, який відповідає нашій політиці», – сказав заступник помічника держсекретаря США Крістофер Сміт.

Він також повідомив, що США «ретельно та тісно співпрацюють з українськими колегами, щоб адаптувати та налаштувати допомогу у сфері безпеки та керівні принципи, які ми надаємо разом із цією допомогою, щоб протистояти цим загрозам»: «Ці дискусії тривають. Я не хочу «телеграфувати» будь-які наші удари росіянам, але ми ретельно працюємо з Україною над цим критичним питанням і продовжуватимемо тісно співпрацювати».

Американський дипломат також передав свої співчуття народу України через обстріл лікарні «Охматдит»: «Я двічі служив в Україні. Дуже знайомий з тією лікарнею. Наш державний секретар ще у вересні 2022 року відвідав цю лікарню та провів час з пацієнтами та дітьми, які там перебували, деякі з яких були поранені внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Інші лікувалися від важких хвороб, від раку».

оренда квартири Львів

Новини