США в ООН: РФ 9 разів атакувала Україну балістичними ракетами КНДР

Фото: Суспільне

Росія щонайменше 9 разів запускала балістичні ракети, поставлені КНДР, проти України.

Про це заявив заступник постійного представника США при ООН Роберт Вуд на засіданні Ради Безпеки, повідомляє Суспільне.

«Росія і КНДР повинні понести відповідальність за свої дії, які підривають багаторічні зобов’язання за резолюціями Ради Безпеки ООН. Ці незаконні поставки зброї та потенційна передача технологій з Росії до КНДР підривають регіональну стабільність і глобальний режим нерозповсюдження, а також довіру до Ради Безпеки», – сказав Роберт Вуд у своєму виступі.

Водночас він заявив, що Росія є єдиним агресором у цій війні й лише Москва може її закінчити сьогодні.

«Але навіть за повної відсутності будь-якої серйозної демонстрації зацікавленості Путіна у мирному врегулюванні війни, Україна продовжує шукати шлях до справедливого і тривалого миру відповідно до принципів Статуту ООН», – підкреслив Вуд.

Роберт Вуд наголосив, що за трагедію в Лисичанську 3 лютого, коли внаслідок влучання снаряда у хлібопекарню загинуло щонайменше 28 осіб, несе відповідальність Кремль.

«Кремль несе повну відповідальність за безсовісну смерть і руйнування, спричинені внаслідок агресивної війни Путіна проти України, розв’язаної в порушення Статуту ООН», – заявив заступник постійного представника США при ООН.

Він відзначив, що всі сторони конфлікту мають вживати можливих запобіжних заходів для мінімізації шкоди цивільному населенню. На противагу відсутності прозорості та неповазі до міжнародного права з боку Росії, уряд України продемонстрував готовність дотримуватися своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом і повністю розслідувати будь-які звинувачення у порушеннях або зловживаннях, скоєних їхніми силами.

Роберт Вуд заявив, що в той час, як Росія імітує турботу про українських цивільних осіб на окупованих нею територіях, російські війська продовжують завдавати величезних страждань українському цивільному населенню.

«Навіть коли ми сидимо тут, Росія продовжує нехтувати міжнародним правом, подвоюючи свої порушення ембарго ООН на постачання зброї до Корейської Народно-Демократичної Республіки», – заявив Роберт Вуд.

Він наголосив, що тільки Росія розпочала цю війну, і її агресія проти України є кричущим порушенням Статуту ООН та територіальної цілісності України. Саме цілеспрямоване прагнення президента Путіна знищити суверенну державу Україна та підкорити її народ є причиною затягування цієї війни.

Нагадаємо, у січні США оприлюднили розсекречені фотографії вагонів, які прямували в Росію з Північної Кореї і ймовірно перевозили зброю для російської армії, зокрема для ПВК «Вагнер».

У червні Кім Чен Ин пообіцяв «триматися за руку» з Путіним і зміцнювати стратегічне співробітництво між державами.

4 серпня координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Сполучені Штати отримали розвіддані, які вказують на спроби Росії придбати у Північної Кореї партію снарядів для використання у війні проти України.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що КНДР «заплатить ціну», якщо надасть Росії зброю для війни проти України.

10 вересня посланні з нагоди 75-ї річниці заснування КНДР Путін заявив, що прагне побудувати міцніші зв’язки з Північною Кореєю «на всіх фронтах».

Сполучені Штати 13 жовтня поінформували, що мають дані про передачу Північною Кореєю 1 000 контейнерів з військовим обладнанням до Росії.

Розвідка Південної Кореї 1 листопада вказала, що КНДР з серпня відправила у РФ понад мільйон артснарядів для війни проти України.

Генеральний прокурор Андрій Костін 11 січня підтвердив, що Росія використовувала проти України ракети з Північної Кореї.

оренда квартири Львів

Новини