США за останні кілька тижнів завдали ударів по 230 об’єктах єменських хуситів – Пентагон

Фото: Пентагон

За останні кілька тижнів США завдали ударів по 230 цілях в Ємені після нападів хуситів на судноплавство в Червоному морі.

Про це заявив заступник помічника міністра оборони США з питань Близького Сходу Деніел Шапіро, пише Українська правда.

За його словами, з 19 листопада хусити здійснили щонайменше 48 нападів на комерційні судна і військові кораблі в Червоному морі і навколо нього, через яке проходить 15% всіх світових торговельних потоків.

За останні кілька тижнів американські сили завдали ударів по більш ніж 230 цілях в Ємені, контрольованому хуситами, ймовірно, знищивши сотні одиниць зброї хуситів, не враховуючи десятки ракет і безпілотних літальних апаратів, які американські і військові кораблі перехопили і збили над Червоним морем.

Шапіро додав, що, крім того, американські війська перехопили «іранські судна, що перевозили смертоносну допомогу Ємену».

Нагадаємо, на тлі війни проти ХАМАС хусити почали обстрілювати комерційні судна, які прямують через Червоне море, стверджуючи, що вони допомагають Ізраїлю.

У відповідь США розгорнули місію із захисту судноплавства й спільно із союзниками завдали кількох ударів по базах хуситів у Ємені.

Згодом США завдали нового удару по об’єктах хуситів в Ємені на тлі постійних нападів угруповання на міжнародні судна в цьому регіоні.

4 лютого військові США і Британії за підтримки союзників завдали чергових ударів по хуситах у Ємені.

оренда квартири Львів

Новини