Стало гірше, аніж було. Мешканці Судової Вишні потерпають через зупинений ремонт дороги

Скриншот з відео «Першого Західного»

Чотири місяці – у багні. В таких реаліях живуть судововишнянці. У місті уже й забули, що таке заасфальтована дорога, чисте взуття і справна машина. А все тому, що у листопаді минулого року тут розпочали ремонт дорожнього покриття. Зняли верхній шар асфальту і на цьому зупинились. Тепер автобуси минають місто, а до деяких місць не доїжджає навіть швидка.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

Ремонт почали робити 11 листопада минулого року. Зняли дорожнє покриття. Але щастя тривало недовго, лише до 14 листопада. Опісля вже ніхто нічого не робив. Тепер місцеві змушені їздити бездоріжжям.

«Переднє колесо тріснуло. По тих ямах переїхати – ресори нема, а її зробити – 500 гривень. Ми об’їжджаємо по об’їзній дорозі. Бо то страхіття Боже: центр і до Княжого мосту», – розповідає водій Володимир Будзин.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Тепер перевізники місто об’їжджають. Для жителів – це додаткова проблема. Пішки доводиться долати до трьох кілометрів щодня.

«Ми зараз живемо, як на хуторі. Відрізані від цивілізації. Я маю маленьку дитину, а садочок знаходиться в іншому кінці міста. Як я повинна добиратись до садка?», – скаржиться місцева жителька  Володимира Матвіїв.

Але найгірше, за її словами, коли «вдаряли» морози, бо тоді дороги перетворювались на ковзанки.

Володимира Матвіїв, скриншот з відео «Першого Західного»

Через суцільне місиво на дорозі подекуди не доїжджає ні швидка, ні пожежна. Місцеві скаржаться, що до аптеки добратися годі.

«Нас рятує пандус. Люди собі «карабкаються» цим пандусом і таким чином оминають ці всі жахіття. Крім того, скаржаться наші постачальники, які привозять нам товар.», – каже працівниця аптеки Олена Кужда.

Місцеві чиновники лише минулого місяця вирішили звернутись до обласного департаменту по допомогу. Підготували звернення і збирають підписи громадян.

«Ми надіємось, що якийсь результат все-таки буде. Нехай це не буде капітальний ремонт, то хоча б поточний. Але цю дорогу однозначно потрібно зробити тому, що такі проблеми в громаді, як проїзд громадського транспорту, доставка ліків до лікарень, аптек унеможливлюється. Навіть ускладнюється у нас проведення героя в останню путь», – говорить секретар Судовишнянської міської ради Іван Воїнський.

В обласному департаменті дорожнього господарства про проблему знають, але пояснення судовишнянців не втішить. Грошей немає, то ж ремонту поки теж не буде.

«На сьогодні з державного бюджету не передбачено коштів з дорожнього фонду для обласних адміністрацій як на утримання, так і на капітальний ремонт доріг. Як настануть сприятливі погодні умови, ми її мінімально підсипемо. Це максимум, що ми можемо зробити», – пояснює заступник директора департаменту дорожнього господарства Львівської ОВА Микола Одиноцький.

оренда квартири Львів

Новини