Стандарт профільної середньої освіти – це продовження реформи української школи – громадська діячка
- Середа, 08 листопада 2023

Міністр освіти України Оксен Лісовий подав на громадське обговорення проєкт стандарту профільної середньої освіти. Вона має стартувати у 2027 році. За нею, учні та учениці зможуть керувати освітньою траєкторією: обирати профіль і частково предмети для вивчення. Проєкт стандарту профільної школи продовжує реформу Нової української школи, яка стартувала в 2018 році.
Про що йдеться – в ефірі розповіла засновниця ГО «Смарт освіта» Іванна Коберник.
«Реформа Нова українська школа (НУШ) передбачала, що після 9-го класу для школярів будуть доступні дві траєкторії: академічний ліцей або профільна професійна освіта з одночасним отримання загальної середньої освіти, яка допоможе дитині, якщо є бажання, отримати першу професію і відповідно, після 12-го класу вийти на ринок праці. Проєкт стандарту є частиною продовження цієї реформи для того, щоб показати, якою буде ця професійна освіта, які будуть можливі напрямки, і які можливості вона надаватиме тим дітям, які хочуть отримати спершу професію», – говорить Іванна Коберник.
Вона зазначає, що диплом після профільних ліцеїв так само даватиме можливість вступу до вищих навчальних закладів, якщо раптом дитина змінить своє рішення.

За словами громадської діячки, зараз найгірша ситуація з навчанням учнів 5-6 класів, які починали навчатись за програмами НУШ, оскільки ні про підручники, ні про програми для цих класів, минуле керівництво МОН не дбало.
«Реформу тоді під видом ковіду, а потім війни, перестали фінансувати. Хоча ми знаємо, що окупанти перше, що привозять на окуповані території – це підручники і вчителів тому, що вони розуміють роль освіти для того, щоб просувати свої ідеї. Що важливо, цього року фінансування НУШ поновлено, в бюджеті 2024 року на це закладено півтора мільярди гривень. Це значно більше, ніж в попередні роки», – зазначає Іванна Коберник.
Тому і програми, і підручники для 5-6 класів потребують корекції.
Також, за словами Коберник, перенавчання для середньої освіти в умовах НУШ потребують вчителі. Для початкової освіти вони проходили таке навчання, а для середньої – ні. Але гроші, за її даними, для підвищення кваліфікації вчителів вже виділені.
Новини
- Сьогодні
- 18 Квітня
- Більше новин